REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Zginął rowerzysta

Na Sygnale

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 62 w Skuszewie. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 58-letni rowerzysta. Kierujący BMW uciekł z miejsca zdarzenia a potem sam zgłosił się na komendę. 14 września Sąd Rejonowy w Wyszkowie wobec kierowcy zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło w minioną niedzielę po godzinie 11.00. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 58-letni rowerzysta. Policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności procesowe zmierzające do ustalenia przebiegu i okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim do ustalenia oraz zatrzymania kierowcy BMW, który zbiegł z miejsca wypadku. Ruch w tym czasie na drodze odbywał się wahadłowo.

Godzinę później do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zgłosił się roztrzęsiony 21-letni kierowca osobowego BMW, który tłumaczył funkcjonariuszom, że to on zderzył się z rowerzystą i uciekł, bojąc się konsekwencji. Auto porzucił nad Bugiem, około 3 km od miejsca tragicznego wypadku, a kluczyki i dokumenty wyrzucił do wody. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu. Wyjaśniał policjantom, że alkohol pił po wypadku. 21-latkowi została pobrana krew do badań. Policjanci sprawdzają również czy mężczyzna znajdował się pod działaniem narkotyków. Uczestnicy tego tragicznego zdarzenia to mieszkańcy gminy Wyszków.

Ze wstępnych ustaleń policjantów oraz śledczych wynika, że kierowca BMW  jadąc w stronę Wyszkowa podczas wyprzedzania kolejno poprzedzających go pojazdów oraz jadącego przy prawej krawędzi jezdni rowerzysty, nie upewnił się czy posiada dostatecznie miejsca do wykonania manewru oraz nie zachował szczególnej ostrożności, a zwłaszcza bezpiecznego odstępu od kierującego jednośladem, czym doprowadził do jego potrącenia, a następnie uderzył samochód marki KIA. W poniedziałek, 13 września, 21-letni kierowca BMW został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, oddalenia się z miejsca oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj wieczorem Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek śledczych zastosował wobec 21-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowo przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Podejrzanemu mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zgodnie obowiązującymi przepisami w razie uczestniczenia w wypadku drogowym sprawca jest obowiązany: zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku. Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany: udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję, nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku, pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce. Wyszkowscy policjanci przypominają, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu powoduję błędną ocenę prędkości, odległości oraz własnych umiejętności.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Człowiek.
BMW to stan umysłu. Debil zabił czyjegoś ojca, męża, i co, dobry papuga wybroni? Ile odsiedzi, rok, dwa, tatuś wykupi, zrobią wariata i wyjdzie,?
Denaturat boys
BeeMWuu (to samo kałdi i vieśwagen) to STAN ÓMYSŁÓ.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org