REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczeństwo powiatu będzie coraz większe

Powiat

14 września zostały podpisane umowy o dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z samorządowcami i druhami OSP z powiatu wyszkowskiego. Dofinansowanie obejmuje zadania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest, wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wykonanie ścieżki edukacyjno - ekologicznej. Łączna suma dofinansowania wynosi ponad 300 tys. zł.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy przypieczętować te środki, które my jako powiat pozyskaliśmy - mówił starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski. - Każda złotówka dla powiatu jest bardzo ważna i szczególnie taka złotówka, która będzie procentować. Jeśli chodzi o azbest, to wiemy, że to jest problem. Dachów z eternitem jest wciąż bardzo dużo, stoją także poustawiane przy drogach pryzmy eternitów już zdjęte z dachów i trzeba coś z tym zrobić. Sprawa Ochotniczych Straży Pożarnych - też jest bardzo dobrze, że wsparcie jest dla nich przewidziane. Dzięki temu my jako mieszkańcy jesteśmy bardziej bezpieczni. Ten sprzęt, który pozyskacie, spowoduje, że bezpieczeństwo całego powiatu będzie coraz większe. My jako powiat pozyskaliśmy również środki na ścieżkę edukacyjną dla DPS-u i mamy nadzieję, że mieszkańcy będą się edukować. Również pozyskanie środków na fotowoltaikę, to jest bardzo na czasie inwestycja. Oby jak najwięcej było takich środków, to wtedy my - jako powiat - będziemy zadowoleni - mówił.

Gratulacje przekazał poseł Henryk Kowalczyk.

- Miło mi uczestniczyć w podpisaniu umów, które podpisuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z samorządami z jednostkami OSP. Myślę, że jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto wspomnieć. A mianowicie będzie to przekazanie kolejnego nowego samochodu dla powiatu wyszkowskiego - tym razem dla OSP Kamieńczyk. To już nie pierwszy samochód dla jednostek OSP z gminy Wyszków. Gratuluję dobrych wniosków.

Głos zabrał wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

- Gratuluję tych środków, które zostały przyznane. Każde środki, które są przekazywane, są bardzo ważne. To są bardzo ważne pieniądze, bo to sprawia, że jesteśmy bezpieczniejsi, że lepiej nam się żyje również w tych małych miejscowościach - powiedział.

W spotkaniu udział wzięła również radna sejmiku województwa mazowieckiego Joanna Bala.

- Dzisiaj tak naprawdę wypada podziękować pani wiceprezes WFOŚiGW Kamili Mokrzyckiej za to, że od wielu już lat, rok rocznie wspiera Powiat Wyszkowski. Co roku jest to wsparcie kierowane do gmin naszego powiatu, ale też w szczególności do Ochotniczych Straży Pożarnych. To jest ogromna wartość. Na przełomie prawie sześciu lat nie da się nie zauważyć ogromnego rozwoju straży pożarnych. Gratuluję wszystkim, którzy piszą wnioski, to wcale nie jest taka prosta sprawa. Ogromne wyrazy uznania dla zespołu ludzi, którzy na to pracują, ludzi, którzy starają się, żeby te pieniądze trafiły do samorządów, do Ochotniczych Straży Pożarnych - mówiła.

- Gratuluję pozyskania tych funduszy. Cieszę się, że macie tak dużą wrażliwość na postawy ekologiczne - dodała wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka. Gratuluję gminom uzyskania funduszy na utylizację wyrobów zawierających azbest. Gratuluję członkom ochotniczych straży pożarnych, za waszą ofiarność, zaangażowanie i pracę za to, że zawsze można na was liczyć - mówiła

Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Aktywowanie i doposażenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”:

- OSP Trzcianka 11 tys. 333 zł

- OSP Zabrodzie 15 tys. zł

Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń”:

- OSP Słopsk 20 tys. zł

- OSP Brańszczyk 17 tys. 100 zł

- OSP Lucynów Duży 12 tys. 750 zł

Dofinansowanie dla powiatu wyszkowskiego na realizację zadania pn. „Utworzenie ścieżki edukacyjno - ekologicznej w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku”: 50 tys. zł

Dofinansowanie na usuwanie i utylizację azbestu:

- Gmina Wyszków 30 tys. zł

- Gmina Rząśnik 30 tys. zł

- Gmina Zabrodzie 30 tys. zł

- Gmina Somianka 30 tys. zł

- Gmina Brańszczyk 30 tys. zł

Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku remizy OSP w Słopsku”: 28 tys. zł

Podpisano także umowę o dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kamieńczyk - 320 tys. zł (w tym 90 tys. zł będzie pochodzić z dotacji otrzymanej od Województwa Mazowieckiego, 230 tys. zł ze środków własnych gminy Wyszków). 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawiedofinansowanie dla OSPdofinansowanie na usunięcie azbestu

Komentarze

korki
Co to za zlot? Właściwie to sprawę mogłaby załatwić pani Mokrzycka i ew. pan Kowalczyk. Rozumiemy, że reszta statystów w godzinach swojej pracy przyjechała na darmowy obiad w Pingwinie. Na wynos tez coś pewnie skapło. PiS to jednak wiocha, wypasiona.
Vvv
I znowu torba 110%.W godzinach pracy pani dyrektor pewnie na delegacji? i pewnie jedzcze służbowa skoda. A po drodze małe zakupy. W KRUS IE to mają złote życie.
Na 110%
I żeby po jakiej Torbie przywiozła karierowiczka z niebieską wstążeczką w cv

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org