REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

30 kilometrów Nadbużańskim Trójkątem

Sport

Lądem i wodą pokonywali 30-kilometrowy dystans wyszkowskiego triathlonu uczestnicy Nadbużańskiego Trójkąta. Druga edycja tej imprezy odbyła się 11 września. Do udziału zgłosiło się 88 osób.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Trasa drugiego "Nadbużańskiego Trójkąta" znów zachwyciła uczestników. Piękne nadbużańskie tereny, lasy, łąki, dookoła sielskie krajobrazy mazowieckiej wsi stopnione w słońcu, które tego dnia nie zawiodło. Start dwuosobowych teamów odbywał się z plaży na Latoszku. Zawodnicy najpierw pokonywali pięciokilometrowy dystans kajakami po Bugu do Deskurowa. Stamtąd ruszali na dziesięciokilometrową trasę biegową, aby na koniec przesiąść się na rowery i ponownie z wyszkowskiej plaży wyruszyć w kierunku Deskurowa. Na ostatnim odcinku mieli do pokonania 15 kilometrów. Wszyscy ukończyli trasę. Najszybsi zrobili to w niecałe dwie godziny. A byli to Tomasz Wróbel i Grzegorz Świętoń ze Strachowa (1:46:35). 

- Można było szybciej, ale za rok poprawimy wynik - skomentowali na mecie. 

Najszybciej wśród kobiet trasę pokonały Małgorzata Wyszyńska i Karolina Kalisz z Klubu Biegacza Wyszków z czasem 2:11:17. Drugi czas wśród kobiet miały także wyszkowianki Lidia Liżewska i Justyna Rogulska-Nowak (2:15:40). Na trzecim miejscu uplasowały się Marta Frąckiewicz i Aneta Korpikiewicz z Wyszkowa (2:32:30).

Wśród mężczyzn najszybsi byli wspomniani Tomasz Wróbel i Grzegorz Świętoń ze Strachowa (1:46:35). Drugie miejsce na podium zajęli Błażej Rejnuś i Jakub Kutera z PSP w Wyszkowie (1:50:39). Trzeci czas zanotowali reprezentanci KRIS Bocian Brańszczyk Andrzej Czerwiec i Tomasz Bralewski (1:53:23).

Oddzielna klasyfikacja dotyczyła par mieszanych i tak w kategorii mix zwyciężyli wyszkowianie: Magdalena Nizińska i Aleksander Skrzypczak z Klubu Biegacza Wyszków  z czasem 2:03:54. Drugi wynik zanotowali Anna Magoń i Tomasz Kamiński z Legionowa (2:04:46), a trzeci byli Klaudia Baczewska i Maciej Sulewski z Ostrołęki (2:08.17).

Uczestnicy otrzymali wyjątkowo piękne ceramiczne medale a najlepsi - statuetki i nagrody rzeczowe. Sponsorzy zadbali o pakiety startowe oraz posiłek regenarycyjny, a na koniec gorącą grochówkę. Za udział w imprezie dziękował zawodnikom Adam Szymański, dyrektor WOSiR, który był głównym organizatorem imprezy. Za rok kolejna edycja "Nadbużańskiego Trójkąta" - tym razem w ostatni weekend sierpnia, najprawdopodobniej na tej samej trasie. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org