REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wędkowanie i dobra zabawa

Powiat

5 września miłośnicy wędkarstwa mogli spróbować swoich sił w otwartych Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Somianka i Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Równolegle na terenie Parafii pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym przygotowano atrakcje w ramach pikniku integracyjnego „Wędkuj z nami! Popowo 2020”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Niedzielny poranek 42 amatorów wędkarstwa, w tym czterech juniorów, spędziło na łowiskach zlokalizowanych na terenie gminy Somianka. Otwarte zawody dla wędkarzy o Puchar Wójta Gminy Somianka i Starosty Powiatu Wyszkowskiego przeprowadziło Koło PZW 88 w Wyszkowie. Oprócz pamiątkowych pucharów i nagród rzeczowych, zawodnicy otrzymali także gadżety sygnowane logo pikniku. Na podium stanęli:

Kategoria Junior:

I miejsce - Piotr Woźnica

Kategoria Senior:

I miejsce - Łukasz Buźniak

II miejsce - Zbigniew Dawicki

III miejsce - Tomasz Krawczyk

Nagrodę za największą złowioną rybę otrzymał Zbigniew Dawicki.

Niedzielne popołudnie przyniosło także wiele atrakcji dla mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Na terenie parafii pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym przygotowano animacje dla najmłodszych - malowanie buziek, warsztat tworzenia mydełek, zajęcia sportowe, a także dmuchane zabawki. Wszyscy uczestnicy festynu mogli obejrzeć pokaz gotowania na żywo i spróbować potraw regionalnych podczas degustacji przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nowych Wypych. W namiocie Koła PZW odbywały się prelekcje dotyczące wędkarstwa i jego historycznych początków. Na dzieci biorące udział w przygotowanych atrakcjach czekały pamiątkowe dyplomy.

Zadanie dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania ZALEW ZEGRZYŃSKI ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020. Działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju inicjatyw LEADER”. Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Opr. ECz./ Fot. E.Cz., Powiat Wyszkowski 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org