REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Myślę, więc nie śmiecę"

Powiat

Pod takim hasłem przebiega tegoroczna akcja "Sprzątania Świata". W ramach kampanii 18 września w sołectwie Kamieńczyk odbędą się wielkie porządki. Dzień wcześniej do akcji włączą się wyszkowskie szkoły i przedszkola.

REKLAMA

Gmina Wyszków od lat włącza się w ogólnopolską akcję "Sprzątania Świata".

- Zachęcamy naszych mieszkańców do włączenia się i posprzątania swojej najbliższej okolicy, edukacji w zakresie poprawnego segregowania śmieci oraz uczenia dzieci od najmłodszych pokoleń, jak dbać o naturalne środowisko, które jest coraz bardziej zanieczyszczone, a przecież jego stan bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie - zachęca samorząd.

W tym roku najpierw do akcji włączą się wyszkowskie przedszkolaki i uczniowie, którzy 17 września będą sprzątać na terenie miasta i okolic. Natomiast 18 września organizowana jest akcja sprzątania sołectwa Kamieńczyk. Początek akcji na Rynku ul. T. Kościuszki o godz. 9.00. 

- Po zakończeniu sezonu letniego, wspólnie z mieszkańcami planujemy uprzątnąć tereny nad rzeką Bug i Liwiec. Rejon ulic: Jadowskiej (od końca zabudowań do mostu), Warszawskiej (od skrzyżowania z DK 62 ), Mazowieckiej (vis a vis tzw. Mózgi) oraz rejon stawu za kościołem w pobliżu Rynku. Zapraszamy wszystkich, którym nasze środowisko nie jest obojętne. Mile widziani są właściciele quadów oraz przyczepek do pomocy w transporcie odpadów - zachęca sołtys Kamieńczyka.

Uczestnicy do dyspozycji będą mieli rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci. Na zakończenie przewidziany jest dla wszystkich uczestników integracyjny piknik sołecki, który startuje również na Rynku o godzinie 14:00. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Kamieńczykakacja sprzątania świata"Myślę, więc nie śmiecę"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org