REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dywany w stylu boho - czemu warto się na nie zdecydować?

Kącik Prasowy

Dywany to nie tylko estetyczne dodatki – są bardzo praktyczne a chodzenie po nich to czysta przyjemność. Dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie, w którym się znajdują. Ponadto mnogość różnorodnych dywanów sprawia, że bez problemu uda nam się dopasować taki, który będzie pasował do naszego wnętrza. Jednym z nich może być właśnie dywan w stylu boho, o których opowiemy dzisiaj więcej.

REKLAMA

Dlaczego dywany w stylu boho są tak często wybierane?

W przypadku dywanów w stylu boho dzieje się naprawdę dużo – na pewno będzie to idealna opcja dla osób, które nie są fanami umiaru. Trafimy tutaj na różnorodne kolory, faktury, kształty i tkaniny. Całość ma więc podkreślać nie tylko kreatywność osób, które urządzają wnętrze w stylu boho, ale również ich energię i dynamizm. W przypadku dywanów w stylu boho nie brakuje elementów nawiązujących do etniczności i folkloru, jednak same dywany w tej grupie potrafią się od siebie znacznie różnić.

Dywany boho będą więc czymś naprawdę wyjątkowym, zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, często znacznie „spokojniejszych” dywanów. Są również bardzo oryginalne, dzięki czemu od razu zwracają na siebie uwagę.

Dla kogo będą dywany w stylu boho?

Przede wszystkim, jest to opcja dla osób, które całe swoje domy, mieszkania lub konkretne pomieszczenia chcą urządzić właśnie w stylu boho. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, którym nie będzie przeszkadzał pozorny chaos i dezorganizacja. Na pewno nie będzie doskwierać tutaj nuda czy sztampa, a pomieszczenia w stylu boho od razu będą zwracały na siebie uwagę.

Jeżeli lubimy motywy w stylu etno, jeżeli w naszych pomieszczeniach znajduje się dużo różnorodnych przedmiotów i niekoniecznie wszystko do siebie pasuje, jeżeli przywozimy wiele pamiątek z różnych części świata lub lubimy przedmioty w stylu vintage – styl boho, a więc i dywany boho, mogą okazać się idealnym wyborem.

Jak wybrać dywan w stylu boho?

Kluczowe jest wybranie odpowiedniej wielkości dywanu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wypełniał on niemal całe pomieszczenie, należy jedynie pamiętać o tym, by pozostawić wolną przestrzeń przy ścianie, gdzie znajdują się drzwi do pomieszczenia, by dywan po prostu nie przeszkadzał w ich otwieraniu.

Należy pamiętać, że dywany, zwłaszcza w stylu boho, powinny być naprawdę widoczne, dlatego w tym przypadku, jeżeli dywan nie będzie zajmował całego pomieszczenia, kluczowe jest, by odpowiednia jego część, mająca nie mniej, niż około 50 cm, wystawała spod mebli, pod którymi będzie się on znajdował.

Jeżeli kupujemy dywan boho do korytarza, musi mieć on około 50 cm mniej, niż długość samego korytarza, i mieć szerokość mniejszą o około 15 cm. Jeżeli natomiast dywan będzie miał znajdować się pod stołem, należy zakładać, że powinien on wystawać o przynajmniej 120 cm w każdą stronę, dzięki czemu siedzenie przy nim nie będzie dla nikogo problemem. Kluczowe jest, by krzesło, nawet w momencie wstawania czy jego delikatnego przestawiania, zawsze znajdowało się właśnie na dywanie.

Wysokość i gęstość włosia

Należy upewnić się, jak długie włosie posiada konkretny dywan, oraz jak gęsto jest ono osadzone. Dywany o gęstym i długim włosi są naprawdę bardzo przyjemne w dotyku, a chodzenie po nich boso staje się prawdziwą przyjemnością. To jednak one mogą istotnie zmieniać swój wygląd, jeżeli dywan będzie znacznie wykorzystywany, a dodatkowo utrzymanie takiego dywanu w czystości będzie znacznie większym wyzwaniem. Czyszczenie go będzie musiało być naprawdę regularne, będzie dodatkowo bardziej pracochłonne niż w przypadku dywanu o krótkim włosiu.

W praktyce, jeżeli dywan w stylu boho ma znajdować się np. w sypialni, nic nie stoi na przeszkodzie, by włosie było długie i gęsto osadzone. W przypadku innych pomieszczeń, takich, jak korytarze, salon czy nawet pokój dziecięcy, znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem będą dywany boho o włosiu krótkim – rozwiązanie to docenimy zwłaszcza w momencie jego czyszczenia. Dodatkowo, dywany z długim włosiem nie są zalecane dla osób, które posiadają domowe zwierzęta, nie są również rekomendowane dla osób z alergią.

Czy warto kupić dywan boho?

Tak, o ile pasuje on do naszej koncepcji danego pomieszczenia. Dywany boho naprawdę zwracają na siebie uwagę, dlatego mogą nie sprawdzić się one w każdym pomieszczeniu, natomiast na pewno będą znakomity rozwiązaniem dla osób, które lubią styl boho, jego pozorny chaos i nieład oraz pomieszczenia urządzone w taki sposób, by działo się w nich naprawdę dużo. Dywany boho to znakomita dekoracja, na którą stawia obecnie coraz więcej osób.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org