REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sad "Skłodowskiej" na podium

Nauka

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie zajęły III miejsce w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu „Tradycyjny sad”. Grupa „Zielonookie” posadziła na terenie szkoły czereśniowy mini sad.

REKLAMA

"Tradycyjny sad" to ogólnopolski projekt edukacyjny. Organizowany był  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Przedsięwzięciu patronują: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu  i Środowiska. Z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie zgłoszono zespół składający się z sześciu uczennic obecnej  klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno - przyrodniczym. 

Projekt polegał na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej. Pięć drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie, w tym roku czereśni. Realizowany był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Celem była szeroko pojęta edukacja - nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Projekt miał za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian czereśni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

W projekcie udział wzięły: Aleksandra Górecka, Ewelina Melion, Daria Mróz, Aleksandra Sokołowska, Karolina Wróbel, Anna Zdunek. Opiekunem zespołu projektowego był nauczyciel geografii - Bożena Pikora. Zespół ze „Skłodowskiej" - „Zielonookie” - zajął w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu III miejsce z 380 punktami, gdzie najwyższa liczba punktów wynosiła 388,34. W konkursie startowało 75 zespołów z całej Polski. Czereśniowy sad u „Skłodowskiej” rośnie i czeka na kolejne tradycyjne drzewa owocowe - jabłonie, grusze i śliwy, które zostaną posadzone jeszcze jesienią. Zwycięskiemu zespołowi gratulujemy sukcesu i życzymy nowych owocnych wyzwań.

Bożena Pikora

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówprojekt edukacyjny"Tradycyjny sad"ZS nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org