REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Trening czyni mistrza” - zagraniczne doświadczenia kadry ZS nr 3 w Wyszkowie

Nauka

Duża grupa nauczycieli odbywała szkolenie metodyczne w British Language School w Brighton w dniach 15 – 28 sierpnia.

REKLAMA

W sierpniu grupa nauczycieli kształcenia ogólnego w ramach unijnego projektu Power wyjechała na metodyczne kursy specjalistyczne: “Advanced German: language, culture and history”, “Making the most of new technologies, apps and social media in the classroom”, "General English&Teaching Methodology", "Effective Classroom Management Strategies and Ideas for teachers”, "A Language and Culture course for Teachers", "Technology in the Classroom", "Transformative Training", “Outstanding Learning and Progress in Maths”, "Modern British Culture”. Projekt został zrealizowany dzięki akceptacji organu prowadzącego Województwa Mazowieckiego i przychylności dyrekcji szkoły, Adama Mickiewicza.

Uczestnikami tego kursu były: Aneta Augustynik, Grażyna Cholewińska, Dorota Jaszkowska, Agnieszka Kalinowska, Sylwia Ludwikowska, Agnieszka Michalik, Dorota Nizińska, Monika Orłowska-Więch, Izabela Składanek i Izabela Zbrzeźniak. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę native speakerów. Obejmowały szkolenie w zakresie nowatorskich metod nauczania, pozwalały na doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela danego przedmiotu wraz z rozwijaniem umiejętności językowych.

Brighton to urocze miasto położone na południowym wybrzeżu Anglii nad kanałem La Manche. Liczy ok. 300 tysiecy mieszkańców, choć w sezonie ściąga do niego wielu Brytyjczyków z całej Anglii. Poza tym co weekend przyjeżdżają tu tłumy londyńczyków szukających oddechu od wielkiego miasta. Cechą, która na pewno je charakteryzuje, jest niesamowite bogactwo kulturowe ludzi mijanych na ulicach. Można tu spotkać wielu artystów lub performerów, którzy wyróżniają się strojem, osobowością czy stylem bycia. Tym, co urzeka, jest niewątpliwie położenie miasta na łagodnych wzgórzach, których zwieńczeniem jest wybrzeże klifowe zwane Seven Sisters. Sercem miasta jest Brighton Palace Pier - przepiękne molo zaprojektowane w roku 1884 przez Richarda. St. Georga Moore’a. Stanowi ono centrum rozrywki o długości ponad 500 metrów, na którym znajduje się ogromny salon gier, restauracje oraz wesołe miasteczko. Jest to ulubione miejsce mieszkańców i turystów. Inne miejsca, obok których nie można przejść obojętnie, to:

- Royal Pawilion wybudowany na polecenie księcia Jerzego IV w roku 1787;

- Wieża British Airways i360 - nowoczesna wieża widokowa o wysokości 162 metrów;

- Akwarium Morskie Sea Life - najstarsze akwarium na świecie, bo wybudowane w 1899 roku.

Miejscem, które niewątpliwie zachwyciło polskich nauczycieli, są malownicze klify kredowe Seven Sisters. Wyrastają prosto z morza na wysokość prawie 160 metrów i zdumiewają bielą na tle szafirowo - lazurowego Kanału La Manche. 

Kształcenie kulturowe w ramach projektu "Power" obejmowało także wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Nauczyciele zwiedzili najznamienitsze miejsca Londynu: Buckingham Palace, Big Ben, Pałac i Opactwo Westmisterskie, St. James Park, Traffalgar Sqare, British Museum, Shakespeare Globe Theatre, a w nim przedstawienie „Sen nocy letniej” W. Szekspira, Tate Modern Gallery, Tower Bgidge. Niektórzy wybrali się też do londyńskiego Criterion Theatre na musical pt. „Amelia”.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Adam Mickiewicz w dniach 3 - 13 sierpnia przebywał w Berlinie. W ramach projektu edukacyjnego Power uczestniczył w zaawansowanym kursie języka niemieckiego z elementami historii. Zajęcia prowadzone były w GLS Sprachenzentrum. Łączyły doskonalenie umiejętności lingwistycznych języka niemieckiego z poszerzaniem wiedzy historycznej i wymiany doświadczeń kulturowych. Kurs był okazją do dokładniejszego poznania Berlina - jednej z ważniejszych metropolii w Europie - miasta wielokulturowego, które jednocześnie jest ważnym ośrodkiem naukowym i artystycznym. Szkolenie, które odbyło się w ramach projektu, było niezwykle budujące. Uzupełniło wiedzę nauczycieli w zakresie metod nauczania i sposobów prowadzenia zajęć. Pozwoliło nauczycielom poszerzyć horyzonty. Praca w grupach zajęciowych oparta była na kontaktach z uczestnikami z różnych stron świata. Dawało to możliwość poznania różnych kultur i wymiany doświadczeń edukacyjnych. Cieszymy się, że pomimo zaistniałej sytuacji pandemicznej, udało się szczęśliwie zrealizować założenia projektu.

Agnieszka Michalik, Aneta Augustynik
 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZS nr 3 w Wyszkowieszkolenie metodyczne w British Language School w Brighton

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org