REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niezłe Kwiatki nad Bugiem

Kącik Prasowy

Dalia, kosmos, ostróżka jednoroczna, lwia paszcza czy aminek egipski - to one kilka miesięcy temu wywróciły do góry nogami życie dwóch nietuzinkowych kobiet, które założyły pierwszą w powiecie wyszkowskim farmę kwiatową. "Nad Bugiem kwiatki" to mała, rodzinna farma w Gulczewie, ale z dużymi ambicjami, aby organizować warsztaty florystyczne, imprezy plenerowe o tematyce ogrodniczej i florystycznej, a przy tym integrować lokalną społeczność i zarażać innych miłością do kwiatów i natury.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Farmę kwiatową, którą założyłam razem ze swoją serdeczną, sezonową sąsiadką Magdą, nazwałyśmy "Nad Bugiem Kwiatki" - nazwa od razu nasunęła się sama, ponieważ pole jest położone blisko rzeki w Gulczewie - mówi Pani Agnieszka. - Ja, zawodowo od lat 20 projektant odzieży, mam dwójki dzieci, szukająca odmiany od pracy przy komputerze i Magda - wspaniała mama czwórki dzieci, szukająca swojej drogi. Od wielu lat uprawiałyśmy swój prywatny ogród - zarówno kwiatowy, jak i warzywny, kiedy z Magdą zafascynowałyśmy się daliami. Każda chciała mieć większą kolekcję - okazało się jednak, że liczba zakupionych bulw jest tak znaczna, że nie zmieści się absolutnie u mnie w ogrodzie.

Pojawił się problem braku miejsca i dobrej ziemi, a jak problem, to trzeba było znaleźć szybko rozwiązanie.

- Szukając rozwiązania i co raz to lepszych odmian kwiatów, trafiłam na zdjęcia amerykańskiej farmy "Floret Flower Farm", prowadzonej przez Erin Benzakein. Zakochałam się w tym miejscu i kwiatach, zdjęciach i możliwościach uprawy i sposobu na życie bliżej natury. 20 kwietnia tego roku zadzwoniłam do Magdy i powiedziałam, że zakładamy farmę z kwiatami. Tydzień później byłyśmy już na polu i z łopatami szykowałyśmy rabaty i ścieżki - wspomina pani Agnieszka.

Przez brzydką zimną wiosnę, pomysłodawczynie sądziły, że kwiatów będzie mało, a jednak już w lipca zaczął się prawdziwy wysyp. 

- 31 maja zakwitł nam pierwszy kwiat - wyjątkowa Ismena Błonczatka. Potem odętka wirginijska i kolejne. W sierpniu nie nadążałyśmy z zamówieniami i cięciem - mówi pani Agnieszka. 

W swoją pracę Agnieszka i Magda wkładają mnóstwo wysiłku i zaangażowania. Pomagają im mężowie i dzieci. Można powiedzieć, że Nad Bugiem Kwiatki to malutka firma rodzinna, ale za to z dużym potencjałem i ambicjami.

- Obie mieszkamy w Warszawie a w Gulczewie mały działki sezonowe, choć rodzina Magdy i jej męża - pochodzi stąd. Teraz  obie planujemy osiedlić się w Gulczewie na stałe. Nigdzie indziej nie pracuje się tak wspaniale i nie ma tak życzliwych przyjemnych ludzi. Sąsiedzi, wyjątkowy sołtys, przepiękne tereny turystyczne, lasy i rzeka sprawiają, że żyje się tu wyjątkowo - mówią.

Początkowo panie nastawiałyśmy się głównie na sprzedaż bukietów sezonowych - do domu, na stół, ale zakupy na ich farmie robią również floryści i młode pary, restauracje i hotele. Na kolejny sezon przygotowują możliwość zakupu abonamentów na cotygodniową dostawę świeżych kwiatów wprost do domu. W tym roku uprawiały: groszek pachnący, dalie, kosmos, łubin, lilie, ostróżkę jednoroczną, lwią paszczę, słonecznik, dzwonek irlandzki, aminek egipski, mieczyk, goździk. Na kolejny rok szykują nasadzenia m.in. róż i już nie mogą się doczekać efektu.

Wzorem dla ich firmy jest również polski ogród Kasi Bellingham, który powstał w woj. pomorskim. Dlatego chcą także w Gulczewie organizować warsztaty florystyczne, spotkania, imprezy plenerowe o tematyce ogrodniczej i florystycznej i zrzeszać lokalną społeczność. Ich działalnośc można śledzić na FB - Nad Bugiem Kwiatki

***

ROZDAJEMY BUKIETY!!!  

Razem z Nad Bugiem Kwiatki chcemy zaprosić naszych Czytelników do zabawy. Mamy do rozlosowania:

- 4 bony na bukiety ze świeżych kwiatów sezonowych o wartości 125 zł (do zrealizowania do końca września)  

- 3 miesięczne abonamenty na cotygodniową dostawę kwiatów o wartości 55 zł (liczone od dnia wylosowania zwycięzcy)

Dostawy/ odbiory kwiatów przewidziane są na piątki - soboty. Dostawa w Gulczewie i okolicach.

Aby wziąć udział w zabawie, prosimy pod konkursowym postem na naszym FB napisać w komentarzu:

- Jakie kwiaty lubisz dostawać/ dawać najbardziej i oznaczyć, komu chciałbyś sprawić miły prezent w postaci bukietu?

Zabawa trwa do 11 września. Losowanie i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w poniedziałek 13 września

    

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org