REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czytali i grali Zapolską

Kultura

Na placu Miejskim Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała 4 września kolejną edycję Narodowego Czytania. Tym razem w Wyszkowie gościli aktorzy Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, którzy przybliżyli fragmenty "moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Własną inscenizację przygotowali i wystawili członkowie Grupy Teatralnej „Domino” działającej w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W Wyszkowie Narodowe Czytanie odbywało się już w wielu miejscach - miejskim parku, w galerii, w tym roku znów gościło na placu Miejskim. Zebranych witała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Ślesik-Nasiadko, która jak zwykle bardzo gorąco zachęcała do tego, aby czytać.

- Ogólnopolska akcja Narodowego Czytania to wielkie święto czytelnicze zainaugurowane dziesięć lat temu. Ma być ono doświadczeniem wspólnotowym. W tej akcji chodzi o wspólne znalezienie chwili, by spotkać się wokół lektury, wspólnie coś przeżyć, budować relacje, tożsamość - podkreślała.

Z fragmentami utworu - bohatera tegorocznej akcji - zapoznali wyszkowian aktorzy Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, którzy tworzą "Mam Teatr". Literatura przeplatała się z muzyką na żywo w wykonaniu Aleksandry i Piotra Puczyńskich. Aktorzy amatorzy z grupy „Domino” przedstawili autorską interpretację dramatu Gabrieli Zapolskiej. Każdy, kto przybył z własnym egzemplarzem „Moralności Pani Dulskiej”, mógł liczyć na pamiątkową pieczęć akcji Narodowego Czytania 2021.

Fot. Tuba Wyszkowa/ MGBP

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org