REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rykowisko jeleni w Puszczy Białej

Turystyka

4 września odbędą się dwie wycieczki: poranna w godzinach 4:00-10:00 oraz wieczorna w godzinach 18:00-22:00 na rykowisko jeleni w Puszczy Białej.

REKLAMA

Rozpoczyna się coroczny spektakl natury, jakim jest okres rui u jeleni, czyli rykowisko. Zaczynają już nieśmiało ryczeć pierwsze byki. Ten głos jest demonstracją ich siły i kondycji. Stado łań, czyli chmara - przypadnie w udziale tylko najsilniejszemu. To najwyższa stawka tej jesieni. Właśnie ten spektakl przyrody będziemy podziwiać podczas wycieczek po Puszczy Białej z Mazovian Wildlife Rafał Wyszyński.

- Będziemy wsłuchiwać się w donośny ryk niosący się po wieczornej puszczy, a jeśli dopisze nam odrobina szczęścia, także obserwować te majestatyczne zwierzęta - mówi przewodnik.

Dojazd należy zaplanować własnym środkiem transportu. Samochody zostaną na parkingu leśnym kilka kilometrów od Wyszkowa, dojazd utwardzoną drogą. Należy zabrać ze sobą nieprzemakalne buty, najlepiej kalosze, ciepłą odzież i co ważne - nieszeleszczącą. Wskazane jest też mieć ze sobą czapkę i rękawiczki - wieczory i poranki bywają już naprawdę chłodne, a sporą część czasu uczestnicy będą spędzać w bezruchu, nasłuchując i obserwując. Będzie ciemno, więc przyda się czołówka, można też napotkać większe ilości komarów, ale polecamy raczej zabezpieczać się odzieżą, niż repelenty zapachowe, ponieważ będą one wyczuwalne także przez inne zwierzęta, co może zmniejszać nasze szanse na bliższe spotkania z nimi.

Wycieczka odbędzie się w kilkuosobowej grupie, do pokonania drogami gruntowymi będziemy mieć kilka kilometrów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy, telefonicznie (dostępne tutaj), jesteśmy dostępni także na Messengerze oraz WatsApp.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce i wszelkie niezbędne informacje wyślemy osobom zainteresowanym po przyjęciu zgłoszenia. Zapraszamy serdecznie!

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj

WYDARZENIA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org