REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Psy z Wyszkowa" - aby nie trafiały do schroniska

Miasto

Na Facebooku powstała grupa "Psy z Wyszkowa", która ma pomóc w szybszym dotarciu do właścicieli zaginionych psiaków, znalezionych na terenie miasta.

REKLAMA

Grupa  Psy z Wyszkowa / zaginione / znalezione / adoptuj ma status publicznej. 

- Jeżeli masz znajomych z Wyszkowa, zaproś ich do tej grupy! Poprzednia grupa była prywatna i nie można było udostępniać z niej postów a nie można było zmienić ustawień więc założyłam nową - mówi inicjatorka grupy, wyszkowska wolontariuszka, która zajmuje się m.in. bezpańskimi zwierzętami. - Grupa powstała po to, aby móc prężniej ogłaszać psiaki, które zostały znalezione na terenie Wyszkowa. Chcę, aby w Wyszkowie psiaki miały możliwość powrotu do swoich właścicieli, aby nie były wywożone do schroniska.

Co zrobić jak znalazłem/am psa? 

1️⃣ - sprawdzamy czy psiak posiada CHIP - udajemy się w miarę możliwości do weterynarza i wtedy bezpłatnie lekarz weterynarii dokonuje sprawdzenia czy psiak posiada chip

2️⃣ - wstawiamy na grupie post, który musi zawierać: miejsce znalezienia psiaka, płeć i istotne informacje, które mogą wpłynąć na to, że psiak wróci do właścicieli - NUMER TELEFONU

3️⃣ - w miarę możliwości robimy zdjęcie (nawet z daleka)

4️⃣ - byłoby dobrze, gdyby osoba, która znalazła psiaka, mogła go zabezpieczyć. Wtedy psiak nie przemieszcza się i wiemy co się z nim dzieje.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org