REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań"

Nauka

1 września to dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty szczególny dzień – rozpoczyna się bowiem kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań. Dzień ten poprzedzony jest wieloma przygotowaniami zarówno ze strony samych szkół jak i organów prowadzących. W tym roku powiatowe uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, podczas którego pożegnano wieloletnią dyrektor szkoły Grażynę Kalinowską i powitano nową dyrektor - Monikę Kluczek. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się również w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W imieniu Powiatu Wyszkowskiego życzenia na nowy rok szkolny skierował wicestarosta Leszek Marszał.

- Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Jest to wyjątkowy moment, w którym podejmujemy nowe edukacyjne wyzwania, określamy ambitne plany i zamierzenia, podejmujemy postanowienia. Życzę wszystkim u progu nowego roku szkolnego cierpliwości, energii, zdrowia oraz wiary we własne możliwości. Pamiętajmy, że „wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli" - mówił.

Wicestarosta podziękował wieloletniej dyrektor CEZiU Kopernik za pracę na rzecz oświaty.

- Stworzyła pani z placówki drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. W domu tym czekała Grażyna Kalinowska - czasami szczęśliwa i uśmiechnięta, czasami czymś bardzo zatroskana, ale zawsze bardzo konkretna w swoich decyzjach i pozytywnie nastawiona do wykonywanych obowiązków. W przeszłości musiała Pani podjąć wiele trudnych decyzji, ale przeciwwagę stanowiły miłe chwile, które spotkały Panią w murach tej szkoły. Niezwykle trudno jest dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze miał świadomość tego, jak ważny jest rozwój młodego człowieka i ze wszystkich swoich sił do niego dążył - powiedział wicestarosta.

Podziękowania złożyli również społeczność szkolna, rada pedagogiczna, rada rodziców, dziekan dekanatu wyszkowskiego ks. Zdzisław Golan, pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, środowiska patriotyczne, dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych prowadzonych przez powiat.

1 września to także nowy etap w życiu zawodowym Moniki Kluczek, której 23 sierpnia 2021 roku Zarząd Powiatu Wyszkowskiego powierzył stanowisko dyrektora Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie na okres 5 lat.

- Pani dyrektor, życzymy wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów i absolwentów szkoły, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi oraz „dobrych wiatrów” w oświacie tak, aby nasza szkoła mogła kontynuować wieloletnie już tradycje dobrego kształcenia i wychowania - powiedział Leszek Marszał.

***

1 września odbyło się także uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Życzenia na nowy rok szkolny w imieniu władz Powiatu Wyszkowskiego przekazał sekretarz Jerzy Ausfeld. 23 sierpnia Zarząd Powiatu przedłużył powierzenie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbiecie Piórkowskiej.

Źródło: Powiat Wyszkowski
 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat Wyszkowskirozpoczęcie roku szkolnegoZespół Szkół Specjalnych w BrańszczykuCEZiU "Kopernik" w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org