REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Place zabaw na jesieni

Miasto

Dwa place zabaw zaplanowane w tym roku do realizacji na terenie miasta nadal czekają na wykonanie. Prace mają się rozpocząć się pod koniec września lub na przełomie września i października.

REKLAMA

Pierwszy to wyczekiwany plac zabaw na terenie Przedszkola nr 7 w Wyszkowie przy ul. 11 Listopada. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, ale nadal czeka on na urządzenia i zabawki, które zostały zamówione. Zgodnie z informacją Urzędu Miejskiego, powinny one dotrzeć w drugiej połowie września. Na ich montaż i zagospodarowanie placu zabaw wykonawca ma 3 miesiące od podpisania umowy, ale - jak zapewnił - nie zajmie mu to więcej niż dwa, trzy tygodnie. 

Plac zabaw ma kosztować prawie 214 tys. zł. Zakres robót obejmuje m.in.: wykonanie nawierzchni żwirowej; dostawę i montaż urządzeń: ścieżka zdrowia - *ścianka linowa", ławeczka (podest) - 4 szt., skoczki - 5 szt., *tunel", *mostek z poręczami", "pajęczyna pozioma", "równoważnia na sprężynach'; zestaw zabawowy (dwie zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, tunel, trzy wieże); piaskownica zamykana - 2 szt.; sadzenie krzewów - 44 szt., wykonanie trawników - 600 m2. Przetarg na wykonanie w maju wygrało konsorcjum firm: Lider: Biuro Regionalne JORDAN - Jolanta Pędzisz Toruń i BMJ EQUIP Mariusz Śliwiński Czerniewo. Od czasu przekazania wykonawcy placu budowy obecny plac zabaw został wyłączony z użytkowania przez przedszkolaki. 

Na wykonanie czeka także plac zabaw na osiedlu Zapole, przy ul. Żytniej. W lipcu przetarg na to zadanie wygrała firma AS-BUD Albert Śpiewakowski z Warszawy. Tu także wydłużył się czas oczekiwania na zabawki, które mają dotrzeć do Wyszkowa pod koniec września. Zakres pracy obejmuje: wykonanie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej; dostawę i montaż następujących urządzeń: huśtawka podwójna (siedziska: bocianie gniazdo, deska); mini karuzela; bujak „konik”, bujak „nosorożec”, zestaw zabawowy (dwie zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, drabinka, tunel, dwie wieże), piaskownica okrągła, ławka, kosz na śmieci oraz ogrodzenie segmentowe. 

Obydwa place zabaw znalazły się w budżecie gminy, który został uchwalony w grudniu ubiegłego roku. Dlaczego tak późno są realizowane? Problem był początkowo ze znalezieniem wykonawcy, który zrealizowałby zadanie za kwotę zaplanowaną przez gminę. Oferty były droższe, zatem przetargi należało powtarzać. Potem doszło długie oczekiwanie na zabawki.

- W tej chwili nie produkuje się tego seryjnie ale pod konkretne zamówienie - mówi Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

Fot. Archiwum

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org