REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Handlowali podróbkami

Na Sygnale

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Dwoje obywateli Rumunii już usłyszało zarzuty. Grozi im do 2 lat więzienia.

REKLAMA

Funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że na dwóch stoiskach handlowych na targowisku miejskim w Wyszkowie sprzedawana jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Akcja przeszukania została przeprowadzona rano pod koniec minionego tygodnia. W wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymanych zostało dwoje obywateli Rumunii w wieku 31 i 45 lat, którzy handlowali podróbkami. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut przestępstwa z art. 305  Ustawy Prawo o Własności Przemysłowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator wobec podejrzanych zastosował dozór policyjny. 

Policjanci przypominają, że zgodnie z treścią art. 305 kto, w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org