REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Folknocka po wyszkowsku

Rozrywka

Folknocka - wydarzenie promujące kulturę ludową - odbyła się w Wyszkowie 21 sierpnia. Można było podziwiać folklor kurpiowski Puszczy Białej oraz folklor cygański.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncert otworzył występ Zespółu Pieśni i Tańca "Wyszków", który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji choreograf Bartosz Wójcik otrzymał od dyrektora WOK "Hutnik" Mariusza Kowalskiego pamiątkowy dyplom dla zespołu. Dzieci i młodzież w pięknych strojach wprowadziły widownię w magiczny świat tańca i pieśni ludowych, a duet Zuzanna Damętka i Bartosz Durka - w krainę tańca współczesnego.

Zespół "Wyszków" działa przy Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach. Praca zespołu skupiona jest na popularyzacji polskiego dziedzictwa narodowego, jakim są tańce oraz pieśni ludowe. Na zajęcia zaprasza osoby w wieku 7- 19 lat z powiatu wyszkowskiego. Nabory do zespołu odbędą się we wrześniu.

- Jesteśmy otwarci, jeśli jesteś entuzjastą tańca, nie tylko ludowego, lubisz folklor - serdecznie zapraszamy. Będzie nam bardzo miło - mówił choreograf Bartosz Wójcik.

Popisowy występ dał również wyszkowski Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", działający przy WOK "Hutnik" pod kierownictwem Danuty Deptuły. Artyści zaprezentowali wiązankę piosenek i tańców kurpiowskich Puszczy Białej. Zatańczono walczyka, oberka i polkę. Członkowie zespołu zachęcili do zabawy publiczność, która włączyła się do wspólnego tańca przy scenie. 

Niewątpliwą atrakcją sobotniego wieczoru w parku był koncert jednej z największych gwiazd cygańskiej sceny muzycznej, nazywanej księżniczką cygańskiej piosenki - Patrycji Runo wraz z oprawą taneczną Rada Dance Art. Artystka zaprezentowała najbardziej znane i lubiane przeboje cygańskie. Przygotowała także pokaz tańca cygańskiego - serbiankę. Piękne stroje, żywiołowa choreografia i muzyka romska porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Najwytrwalisi doczekali się koncertu zespołu folk - rockowego "Redlin", który dotarł ze sporym opóźnieniem. Zespół dał energetyczny koncert muzyki folkowej z całego świata. Muzycy wykonali utwory wywodzące się z tradycji włoskiej, rosyjskiej, amerykańskiej i polskiej.

Podczas Folknocki odbyły się także warsztaty z wycinanki kurpiowskiej przygotowane przez Gabrielę Czarnecką, warsztaty garncarsko - ceramiczne, które poprowadził Roman Kuzelyak. Odbyły się także warsztaty haftu przygotowane przez Beatę Pasińską. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonywania figurek z siana. Była także okazja spróbowania regionalnych, ludowych przysmaków m.in. pierogów, fafernuchów, podpiwka oraz tradycyjnego ciasta drożdżowego. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówFolknockaWOK "Hutnik"Patrycja Runo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org