REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

DKF po raz setny

Kultura

W poniedziałek, 6 września, wyszkowscy miłośnicy kina po raz setny spotkają się z Piotrem Płochockim w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Będzie to spotkanie wyjątkowe, podsumowujące etap zapoczątkowany ponad dziesięć lat temu. W programie, oprócz krótkiej projekcji, także urodzinowe niespodzianki.

REKLAMA

Pomysłodawcami założenia obecnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Wyszkowie byli Artur Laskowski, ówczesny dyrektor WOK "Hutnik", oraz Piotr Płochocki - prowadzący spotkania. Pierwsze spotkanie DKF miało miejsce 22 kwietnia 2010 roku, a filmem zaprezentowanym wówczas publiczności było „Okno na podwórze” Alfreda Hitchcocka.

- Startowaliśmy w trudnym czasie, bo w atmosferze żałoby narodowej po katastrofie smoleńskiej, ale to było też przyczynkiem do nowych wyzwań, gdyż zorganizowaliśmy z tej okazji dla młodzieży licealnej specjalne pokazy filmu „Biała wstążka” z moim wprowadzeniem. A potem to już jakoś szybko zleciało... - wspomina Piotr Płochocki.

Na przestrzeni lat sześć pokazów odbyło się w Bibliotece Miejskiej, kiedy "Hutnik: był remontowany. Wśród wyświetlonych wyszkowskiej publiczności filmów były takie klasyki światowej kinematografii jak: "Bulwar Zachodzącego Słońca", "Do widzenia, do jutra", "Windą na szafot", "Casablanca" czy "Listonosz dzwoni zawsze dwa razy".

Spotkania DKF-u odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca (pomijając okres wakacji). Wstęp wolny. W resztę poniedziałków wyświetlane są filmy z cyklu „Kino z górnej półki”.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org