REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rowerem na Jasną Górę

Turystyka

Do licznych pielgrzymek zmierzających w sierpniu na Jasną Górę w poniedziałek 9 sierpnia dołączyła wyszkowska rowerowa pielgrzymka.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rower to coraz popularniejszy sposób pielgrzymowania, a wyruszająca z kościoła św. Wojciecha wyszkowska rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Chętnych nie brakowało również w tym roku. Wiele osób już nie wyobraża sobie lata bez rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę, ale sporą grupę wśród tegorocznych pielgrzymów stanowią nowicjusze. Łączy ich miłość do Matki Bożej, zamiłowanie do dwóch kółek i nadzieja na duchowe przeżycie, ale też sprawne pokonanie trudów pielgrzymowania, z którymi niewątpliwie przyjdzie się im zmagać. Pielgrzymi mają do przejechania ponad 350 km. Przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej klękną 13 sierpnia. Tego samego dnia na Jasną Górę wejdzie również piesza pielgrzymka łomżyńska, z którą wędrują wyszkowianie. Wszystkich, którzy pozostali w domach, parafia św. Wojciecha zachęca do przyłączenia się do pielgrzymkowej grupy białe, która spotyka się w kościele codziennie o godz. 21.00 na Apelu Jasnogórskim.

Źródło: Parafia pw. św. Wojciecha w Wyszkowie

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówrowerowa pielgrzymka na Jasną Góręparafia pw.św. Wojciecha w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj

WYDARZENIA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org