REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kto powinien kupić obrączki ślubne?

Kącik Prasowy

Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń. Niesamowite przeżycia i emocje. Przyszła Para Młoda przed całą ceremonią musi dopilnować tak wielu rzeczy. Obrączka dla każdego, przystrojenie kościoła, dobranie odpowiednich kwiatów i kreacji, wybór miejsca na wesele i jeszcze wiele innych — warto odpowiednio wcześniej zająć się dbaniem o wszystkie elementy. Kto powinien kupić obrączki ślubne?

REKLAMA

Tradycje i obyczaje

Według dawnych, polskich tradycji, za ślubne obrączki odpowiada Pan Młody. To na jego głowie spoczywało zakupienie obrączek, które miały stanowić symbol miłości. Krótko przed samą ceremonią Pan Młody przekazywał obrączki świadkowi, aby ten przekazał je dalej. Tradycja ta przez długi czas była zachowywana. Czy dzisiaj ta tradycja jest dochowana? Nie.

Dzisiaj za obrączki odpowiedzialna jest na równi Pani Młoda oraz jej przyszły małżonek. To oni udają się do jubilera po to, aby zakupić ten symbol wiecznej miłości. Potem obrączki samodzielnie dostarczają do kościoła lub przekazują je faktycznie świadkowi.

W niektórych miejscach mówi się, że to świadkowie powinni się tym zająć. Jest to niezwykle ryzykowne posunięcie — w szczególności, jeżeli Ci nie znają zbyt dobrze narzeczonych.

Pieniądze na obrączki

Obrączka jest na tyle cenna, że warto o nią dbać. To na tyle intymny element, stanowiący wielką wagę. Według dawnych tradycji i podziału kosztów to narzeczony był odpowiedzialny za wyłożenie pieniędzy na ten cel. Dzisiaj również to pan może zapłacić za ślubne obrączki. Aczkolwiek nie radzimy, aby decyzję odnośnie do wyglądu podejmował sam. Chyba że jest na tyle pewny wyboru swojej przyszłej małżonki lub też...świadomie chciałby przeżyć pierwszą awanturę małżeńską.

Obecnie do wyboru jest tyle wspaniałych wzorów, że lepiej wziąć pod uwagę zdanie kobiety, jeżeli chodzi o wybór obrączki ślubnej. Warto z nią konsultować takie ciężkie wybory.

W dzisiejszych czasach narzeczeni wspólnie zbierają pieniądze na wszystkie wydatki związane z weselem. Chociaż można również poprosić o pomoc rodziców, którzy być może będą mieli chęć, aby odciążyć nieco swoje dzieci od wydatków związanych z weselem.

Cena za obrączki

Nie ma co ukrywać, ale cena za obrączki ślubne może powalać na łopatki. Dwa tysiące złotych to takie minimum — nawet jeżeli obrączka jest mała i skromna. Od czego zależy dokładna cena? Od wielu różnych czynników — np. wzór obrączki, próba złota, ilość lub brak kamieni szlachetnych, grawer itd.

Nie ma co ukrywać, że również marka ma wpływ na to, ile będzie wynosić cena ostateczna. Jeżeli ktoś chciałby ograniczyć swoje koszta z tym związane, to może pomyśleć o tym, aby przetopić stare złoto na nowe obrączki.

Wiele przyszłych Par Młodych decyduje się na takie posunięcie, dzięki czemu za wszystko mogą zapłacić tylko kilkaset złotych. Taka obrączka ma wyjątkowe znaczenie — w szczególności, jeżeli będzie ona wykonana z rodzinnej biżuterii. Para Młoda powinna pamiętać o tym, aby nie zamawiać takich rzeczy na ostatnią chwilę, ponieważ nigdy nie dostaniemy obrączek "od ręki".

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org