REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Harcerskie wakacje 2021

Turystyka

Nie powstrzymały nas ograniczenia, aktualizowane wytyczne dla organizatorów wypoczynku czy burzowe prognozy. Obóz Hufca ZHP Wyszków 2021 uważamy za udany! Najwyraźniej pogoda również była po naszej stronie: przez całe 14 dni obozu u nas padało w sumie przez około 40 minut - i to lekki deszczyk. Burze omijały nasze obozowisko, ku uldze kadry, obozowiczów i ich rodziców w domach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Co zatem działo się przez ten lipcowy czas? Byliśmy podzieleni na trzy podobozy: tygodniową kolonię zuchową, podobóz harcerski oraz zgrupowanie - to to miejsce, gdzie mieszkają osoby czuwające nad organizacyjną stroną wydarzenia: kwatermistrz, zaopatrzeniowiec, kucharz z pomocą kuchenną, pielęgniarka, ratownik czy komendant całego tego zamieszania.

Podobóz zuchowy stał się Szkołą Magii i Czarów Furnaces. Wchodząc na teren zuchów, trzeba było przekroczyć symboliczny mur peronu 9 i ¾, by stać się czarodziejem. A taki mag to musi umieć wszystko! I odnaleźć ukryte horkruksy, i uwolnić porwaną księżniczkę, i podkraść się niezauważenie, by narysować plan całego obozu, a także umieć przeprowadzić magiczne eksperymenty i wymyślić własny pląs, nie wspominając już o supermocy zapamiętania tylu nowych piosenek. Zuchów - czarodziejów było wszędzie pełno, choć dokumenty twierdzą, że była ich tylko magiczna trzynastka.

Podobóz harcerski przeniósł się do miasta Tectumpolis. Harcerze, mając przypisane do siebie zawody, uczyli się systematyczności oraz odpowiedzialności za powierzone zadania: był kierowca autobusu, „wożący” podobóz na posiłki, pracownik administracji dbający o rozpisanie wart czy artysta, którego zadaniem był wybór piosenek. Dużo radości dały harcerzom zajęcia z budowy szałasów, kuchni polowej czy plecenia makram. Stałym punktem programu, na który czekał cały podobóz, było wyjście na kąpielisko - jakże przyjemne w upalne dni! Wielu emocji przysporzyły obozowe śluby, trasy, a najwięcej… obozowy "kszest"!

A co podobało się kadrze? Najbardziej to, że harcerze spędzili te dwa tygodnie bez telefonów. W przerwach poobiednich czy krótszych, pomiędzy zajęciami, nie sięgali po smartfony, tylko siadali do wspólnej rozmowy czy zabawy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszej kadrze - harcerzom i instruktorom naszego Hufca; rodzicom, którzy zdecydowali się wysłać swoje pociechy do lasu w ten burzowy czas; pani Izie Kopiejewskiej i panu Tomaszowi Szubie za wsparcie przy transporcie sprzętu oraz wszystkim, bez których takie wydarzenie nie mogłoby się udać! Obóz był dofinansowany ze środków Gminy Wyszków.

Komenda Hufca ZHP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj

WYDARZENIA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org