REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Poradnie w nowej siedzibie

Powiat

30 lipca otwarto nowe pomieszczenia z przeznaczeniem na Poradnię Diabetologiczną  i Poradnię Pulmonologiczną przy ulicy K.E.N. 1 w Wyszkowie. Łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to 520 tys. zł. Pieniądze na tę i kilka innych inwestycji w szpitalu powiat otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz powiatu i kierownictwo szpitala. O inwestycji opowiedział dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Tomasz Boroński. 

- Od dłuższego czasu rozważaliśmy problem z siedzibą Poradni Diabetologicznej i Pulmonologicznej, które mieściły się przy ul. Sowińskiego 61. Widząc, że są bariery architektoniczne dla pacjentów, którzy niestety ze względu na swój stan zdrowia nie mogli korzystać z tej poradni swobodnie, zmuszeni byliśmy znaleźć miejsce, żeby poradnie przenieść w miejsce, gdzie pacjent nie będzie miał problemu. Dotychczas trzeba było tego pacjenta po prostu wnieść na górę. W lutym 2020 roku skończyła się umowa na wynajem pomieszczeń z przeznaczeniem na sklep, ruszyła także pandemia i postanowiliśmy, że lokalizację diabetologii i pulmonologii przeniesiemy tutaj, do budynku. Jednocześnie będzie to z korzyścią dla persolelu medycznego, który będzie miał w bliskości pracę, którą wykonują na oddziale i pracownicy nie będą musieli się przemieszczać w ciągu dnia rozpoczynając dyżur, a jednocześnie z korzyścią dla pacjentów, którzy - będąc nawet w trakcie diagnostyki - zaznaczę, że mamy tu Rentgen, co jest bardzo istotne dla pulmonologii - pacjent będzie mógł udać się tutaj swobodnie na pieszo i skorzystać z usług dwóch poradni. Takim sposobem wystąpiliśmy w imieniu powiatu o przyznanie nam środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i przyznano powiatowi 6 mln zł, w tym wyszczególniono, że 520 tys zł będzie przeznaczone na adaptację poradni diabetologicznej i pulmonologicznej. I tak to zrealizowaliśmy. Pomimo małej powierzchni, wykonaliśmy tak optymalnie wszystkie pomieszczenia, żeby spełniały wymogi NFZ. Sporo włożyliśmy w wykończenie, całą instalację elektryczną łącznie z zasilaniem do budynku łącznie z odprowadzaniem ścieków na zewnątrz. Trzeba było także centralne ogrzewanie modernizować oraz okna. Mamy tu 100 m kw. powierzchni - opowiedział.

- Jest to już druga inwestycja z tych środków - dodał starosta Jerzy Żukowski. - Pierwsza to był zakup dwóch karetek. Jeszcze 5 mln zł jest jeszcze do zrealizowania i myślę, że ten rok i następny będzie momentem, kiedy następne inwestycje będą realizowanie.

SPZZOZ chce przeprowadzić przetarg na kompletną modernizację, łącznie z wyposażeniem, centralnej sterylizatorni. Na ten cel przeznaczy ponad 2 mln zł. Po przeprowadzonym przetargu planuje, że do końca roku to zrealizuje. W kolejnym zadaniu, SPZZOZ chce również w tym roku wymienić windę przy SOR. Na to jest przeznaczone 3 mln 600 tys zł. 

- W tym roku chcemy rozpocząć etap wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę i rozbudowę SOR i w tym roku już wyłoniliśmy firmę na wykonie dokumentacji projektowej na modernizację bloku porodowego, obejmującego indywidualne sale porodowe, łącznie z całym blokiem operacyjnym do cięć cesarskich na oddziale ginekologiczno-położniczym. Zamierzamy to zadanie zrealizować do końca września. Nam zależy na tym, żeby pozystkać maksimum środków na modernizację i polepszenie warunków pracy - mówił dyrektor SPZZOZ.

- Następny program, który lada moment się ukaże, to jest program KPO, w którym również znajdą się duże środki na szpitale. Także pan dyrektor szpitala przygotowuje już pełną mapę pomysłów i dokumentację. Myślę, że niebawem uruchomią ten program i możliwe, że ponownie uda się pozyskać środki finansowe na inwestycje. Jak sięgam pamięcią, a to już moja czwarta kadencja, to nigdy nie było na szpital tak potężnych środków jak w ostatnim czasie - mówił przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: starosta Jerzy Żukowski, dyrektor SPZZOZ Tomasz Boroński, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak, kierownik poradni Katarzyna Szewczyk. Poświęcenia pomieszczeń dokonał kapelan szpitala ks. Robert Szulencki. Poradnia będzie realizować świadczenia w zakresie diabetologii i pulmonologii od 2 sierpnia.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówPoradnia Diabetologicza i PulmonologicznaSPZZOZ w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org