REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyszkowska policja miała swoje święto

Miasto

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się dzisiaj na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. W trakcie uroczystości akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 37 policjantów. W 102. rocznicę powołania polskiej Policji, wyszkowscy policjanci złożyli także serdeczne podziękowania wszystkim, z którymi współdziałają, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Święto Policji to dla policjantów i pracowników Policji czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań, ale też pamięci o tych, którzy poświęcili własne życie podczas służby. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy już 102. rocznicę powołania polskiej Policji, więc już ponad wiek, policjanci stoją na straży prawa i porządku, czuwając nad bezpieczeństwem Nas wszystkich. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie i podległych jej 3 posterunków, służbę pełni obecnie ponad 145 policjantów oraz 25 pracowników Policji. Mundurowi swoimi działaniami obejmują teren całego powiatu wyszkowskiego.

Tegoroczną uroczystość zorganizowano na placu apelowym. Rozpoczęła się ona złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Powiatowemu Policji w Wyszkowie nadkom. Mariuszowi Sycikowi. Komendant przywitał gości i uczestników zbiórki. Następnie złożył życzenia z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji. Komendant przekazał także wyrazy uznania dla policjantów i pracowników za wkład oraz zaangażowanie każdego dnia i podziękował samorządowcom, z którymi policjanci na co dzień współpracują, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Nadkomisarz Sycik skierował również podziękowania do przedstawicieli władz samorządowych oraz instytucji, z którymi wyszkowska policja współpracuje każdego dnia na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

- Zawód Policjanta, to zawód dla wyjątkowych ludzi - dla ludzi, którzy potrafią strzec i chronić ustanowiony konstytucyjnie porządek prawny oraz bezpieczeństwo Państwa i jego obywateli - nawet z narażeniem życia. Dziękuję za Wasze poświęcenie i odwagę. Za to, że każdego dnia podejmujecie się najtrudniejszych wyzwań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Dziękuję Wam za tę gotowość do poświęcenia, aby służyć drugiemu człowiekowi - mówił. - W 102. rocznicę powstania Policji Państwowej pragnę serdecznie podziękować wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska. Waszym rodzinom i bliskim pragnę przekazać wyrazy wdzięczności i uznania za wyrozumiałość oraz wsparcie, gdyż bez tego nasza służba nie byłaby realizowana z pełnym oddaniem - zwrócił się do policjantek, policjantów, pracowników Policji oraz ich rodzin nadkom. Mariusz Sycik.

Komendant pogratulował też odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym.

- Niech Wasza dalsza wzorowa służba będzie pełna takich uroczystych chwilŻyczę Państwu wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy - dodał.

W uroczystej zbiórce oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników wyszkowskiej Policji, udział wzięli: Waldemar Sobczak - przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego, Leszek Marszał  - wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego, Grzegorz Nowosielski - burmistrz Wyszkowa, Andrzej Żołyński - wójt gminy Somianka, Ewa Karczewska - zastępca wójta gminy Długosiodło, Paweł Abramczyk - zastępca wójta gminy Rząśnik, Katarzyna Kempista - skarbnik gminy Brańszczyk, Wiesława Dąbrowska - skarbnik gminy Zabrodzie, mjr Paweł Krajewicz - p.o. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie, st. bryg. mgr inż. Sławomir Pietrzak - zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, ks. kan. Wojciech Goryszewski - proboszcz Parafii pw. św. Anny w Lubielu Nowym, kapelan Policji, Krzysztof Jeziorski - prokurator rejonowy w Wyszkowie, nadleśniczy Waldemar Wańczyk, Beata Kiliańczyk-Szawłowska - dyrektor Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie, Tomasz Boroński - dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie, Martyna Perzanowska - przewodnicząca Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji Zarządu Terenowego KPP w Wyszkowie.

Kolejnym elementem obchodów Święta Policji, było uroczyste odczytanie rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awans na wyższy stopień otrzymało 37 policjantów wyszkowskiej jednostki policji. Dla 11 policjantów jest to pierwszy awans w stopniu i zostali minowani na starszych posterunkowych policji. 18 funkcjonariuszy zostało mianowanych na stopnie służbowe w korpusie podoficerów oraz 8 policjantów otrzymało awans na wyższe stopnie w korpusie aspirantów. Postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z dniem 9 lipca 2021 roku dwóch funkcjonariuszy otrzymało awans i dołączyło do korpusu oficerów młodszych. 

Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji wręczyli także włodarze lokalnych samorządów - wicestarosta, burmistrz Wyszkowa oraz wójtowie lub ich przedstawiciele wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego. 

- Święto Policji jest dniem szczególnym. Przypomina nam bowiem o wyjątkowych ludziach, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem wypełniają powierzone im zadania. W służbie policyjnej konieczne jest powołanie przejawiające się w altruistycznej potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wasza umundurowana i uzbrojona formacja codziennie służy społeczeństwu. Jest przeznaczona do ochrony życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Dbacie także o nasze bezpieczeństwo, porządek publiczny i ruch drogowy. W ostatnim roku do podstawowych zadań, dołączyły także inne obowiązki. Wszyscy pamiętamy przecież, że rok 2020 i początek 2021 pokazał, jak różnorodne mogą być Wasze zadania i jak bezcenna może być Wasza pomoc. Wspomagając walkę z epidemią, pokazaliście wszechstronne zdolności organizacyjne poprzez współpracę na bardzo wysokim poziomie z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarną i jednostkami ochotników, Wojskami Obrony Terytorialnej oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Chroniąc społeczeństwo przed następstwami groźnego wirusa, przemierzyliście setki kilometrów wzdłuż i wszerz powiatu wyszkowskiego. Odwiedzaliście osoby przebywające w izolacji lub kwarantannie, potrzebujące pomocy lub wsparcia. Liczba działań niejednokrotnie sięgała 1500 dziennie. Nie ma tygodnia, żeby lokalna prasa lub media nie wspominały o skuteczności działań lub sukcesach wyszkowskiej jednostki i jej trzech posterunków. "Chcę aż krzyczeć: dziękujemy!” - tymi słowami naszej policji dziękował ostatnio ojciec nastoletniej Aminy. Dzięki profesjonalnie skoordynowanym działaniom i eskorcie policji jego córka na czas dotarła do szpitala na przeszczep. Dzięki właśnie takim postawom, zaangażowaniu m.in. w pikniki charytatywne, organizację spotkań profilaktycznych z młodzieżą, czy zebrania z rodzicami jesteście blisko nas, obywateli, zdobywając i budząc ogromne społeczne zaufanie ale również szacunek. Zarówno Powiat Wyszkowski jak i wszystkie gminy wchodzące w jego skład od lat wspierają działania Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Samorząd powiatu zawsze będzie Wam służyć pomocą finansowym w miarę posiadanych środków, doświadczeniem i życzliwością. Zapewniam o naszym niezmiennym samorządowym wsparciu dla Policji. W imieniu całej społeczności Powiatu Wyszkowskiego dziękuję za Waszą służbę. Życzę znakomitych efektów pracy i satysfakcji zawodowej oraz osobistej. Z okazji Waszego Święta składam również wyrazy uznania dla Rodzin, które wspierają Państwa w każdych okolicznościach -  powiedział wicestarosta Leszek Marszał.

Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kom. Piotra Ungrowskiego Komendantowi Powiatowemu Policji w Wyszkowie. 

kom. Damian Wroczyński

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org