REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Obrony w PWSIiP

Nauka

443 absolwentów opuszcza mury  łomżyńskiej uczelni z dyplomem licencjata, inżyniera lub magistra. Obrony w tym roku udało się zorganizować tradycyjnie, a nie on line. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nerwy i stres towarzyszyły studentom PWSIiP do końca. Wszyscy podkreślali, że tu nieoceniona była pomoc wykładowców. Konsultowali prace, dawali wskazówki, odpowiadali na maile nawet w środku nocy. Wszystko po to, żeby wesprzeć młodych ludzi, z których część naukę połączyła z pracą. 

- Przez problemy zdrowotne nie zdążyłam w pierwszym terminie odesłać pracy licencjackiej - opowiada Dominika Dębińska. - Do tego doszło mnóstwo spraw prywatnych, myślałam, że już się w ogóle nie obronię. Załamałam się, ale pani promotor mnie zdopingowała do pracy i udało się. Teraz, z dyplomem z pedagogiki , mogę zaczynać pracę jako dogoterapeuta. Mam już zapewnione zatrudnienie w przedszkolu, będę pracowała z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera.  
Przez kilka tygodni na uczelni wyczuwało się niemałe napięcie. Obrona to stres nawet dla najlepszych - również osób, które prace napisały z wyróżnieniem. Tych najwięcej było na administracji - na obu stopniach aż 17. Świetnie wypadli zwłaszcza ci, dla których studia były dopełnieniem ich pracy zawodowej. Na PWSIiP powstały bardzo ciekawe i przydatne prace na temat procedur administracyjnych w Urzędzie Miejskim w Łomży, wsparcia przedsiębiorców w Urzędzie Pracy w Piszu czy też sposobu wykorzystywania środków unijnych w kontekście rozwiązywania potrzeb mieszkańców regionu. 

- To ważne, że nasi studenci sięgają po tematy prac związane z zagadnieniami praktycznymi, że mogą swoje wnioski, materiały wykorzystać potem w pracy zawodowej - podkreśla prof. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Dla naszej uczelni szczególnie ważne jest, aby proponowana przez nas oferta studiów trafiała w zapotrzebowanie pracodawców i dobrze przygotowywała kadry. 

Nieco ponad 100 osób zostawiło obronę na termin wrześniowy. Reszta - ma upragnione wakacje.

- Czas odpocząć, bo i napisanie pracy, i obrona to był wysiłek - mówią Gabriela Góralczyk i Paula Dąbek, tuż po obronie licencjatu z filologii angielskiej. Obie swoją przyszłość widzą w wydawnictwach i biurach tłumaczeniowych, zgodnie z praktyką, którą już zdobyły podczas studiów. - Najpierw wyjazd ze znajomymi, a potem - na pewno magisterka! 

Na ich miejsce przychodzą nowi. PWSIiP prowadzi rekrutację na 14 kierunków studiów: automatyka i robotyka, dietetyka, kosmetologia, filologia angielska, pedagogika, praca socjalna, technologia żywności i żywienia człowieka, wychowanie fizyczne (studia I stopnia), administracja, informatyka, pielęgniarstwo, zarządzanie (studia I i II stopnia) oraz jednolite magisterskie - fizjoterapia i prawo.

Uczelnia czeka też na zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która pozwoli uruchomić machatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności. Pod względem formalnym wnioski na utworzenie obu kierunków zostały już zaakceptowane. Szczegóły dotyczące rekrutacji: https://www.pwsip.edu.pl/kandydaci/
 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org