REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy plac zabaw w Kamieńczyku

Powiat

Dzieci z sołectwa Kamieńczyk i okolic mogą już bawić się na nowym placu zabaw. Inwestycję gmina zrealizowała z pozyskanym dofinansowaniem prawie 115 tys. zł.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie placu zabaw w miejscowości Kamieńczyk” zamontowane zostały następujące urządzenia: zestaw zabawowy/ sprawnościowy wyposażony w zjeżdżalnię, dwa podesty, ścianka wspinaczkowa z wypustkami „kamieniami wspinaczkowymi”, dwie poręcze do zjeżdżania, ściana pionowa linarium, ścianka wspinaczkowa z lin, element linowy "sieć pajęcza", huśtawka wahadłowa z zawiesiem typu deseczka i bocianie gniazdo, platforma na trzech sprężynach wyposażona w podest z wypustkami „sensorycznymi”, huśtawka wagowa "ważka", czteroosobowy bujak sprężynowiec, piaskownicę. Do tego są ławki, kosze na śmieci. Nawierzchnia placu zabaw wykonana została z bezpiecznej amortyzującej upadki pianki.

Plac zabaw kosztował 160 tys. 491 zł, w tym wartość dokumentacji - 4 tys. 428 zł, wartość nadzoru inwestorskiego - 3 tys. 156 zł. Zadanie zostało dofinansowane kwotą prawie 115 tys. zł. Wykonawcą robót była firma INVEST CONSULTING Jarosław Czarnecki z Celestynowa. Nadzór sprawował Jarosław Szczerba. 

W komentarzach mieszkańców już pojawiła się krytyka lokalizacji placu - pytają, dlaczego nie wybrano miejsca bardziej zacienionego? Gmina odpowiada:

- Poza wyposażeniem przestrzeni w zabawki, zestaw sprawnościowy ze ściankami wspinaczkowymi oraz elementy małej infrastruktury, gmina posadziła tam również 9 drzew oraz 75 krzewów.

Fot. Gmina Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

z Kamieńczyka
Piękny! A teraz czekamy na wodociąg, asfalt lub kostkę na szutrowych ulicach, coby się nie kurzyło jak na prerii.
rodzic
Plac zabaw ładny, ale nie przemyślany, brak uchwytów dla dzieci do wejścia na platformę gdzie jest zjeżdżalnia, dziecko wchodząc po drabince, czy też tej ściance nie ma czego się chwycić wyżej, musi się wciągać łapiąc za "podłogę", bo rury są zbyt grube żeby się ich chwycić. Tyle pieniędzy wydane, a jest to niebezpieczne, poza tym ścianka wspinaczkowa, też nie jest rewelacyjna, małe otwory do wspinania, jakby też czegoś brakowało.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org