REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Fontanny do likwidacji

Miasto

Kwietnik w miejsce dotychczasowej fontanny zamierza urządzić gmina Wyszków przy ul. Sowińskiego. Do likwidacji - w związku z planowaną przebudową ul. Daszyńskiego - jest także fontanna zlokalizowana przy tej powiatowej ulicy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Fontanna przy zarządzanej przez powiat ul. Daszyńskiego w Wyszkowie została uruchomiona dopiero 9 lipca. Fontanna miejska przy ul. Sowińskiego nie działa do tej pory. O to, dlaczego, zapytał na posiedzeniu komisji Rady Miejskiejj 22 lipca radny Bogdan Osik. Naczelnik wydziału promocji wyjaśniła, że jest problem techniczny, który nie jest łatwy do rozwiązania, co uniemożliwia uruchomienie wodotrysku. Gmina ma więc inny pomysł na jego wykorzystanie. 

- Fontannę na Sowińskiego będziemy chcieli przeistoczyć w jakiś fajny kwietnik, bo jest duży problem techniczny. Może jakaś rabata lepiej tam będzie funkcjonować - powiedziała Edyta Wittich. 

Jeśli chodzi o fontannę przy ul. Daszyńskiego, docelowo jest ona przeznaczona do likwidacji. W planach jest bowiem przebudowa ulicy i na fontannę zabrakło w projekcie miejsca. Na jej fatalny stan techniczny oraz bałagan wokół niej zwócił uwagę pod koniec czerwca nasz Czytelnik (patrz zdjęcia w galerii przez niego nadesłane - red.). Jego uwagi przekazaliśmy do Starostwa Powiatowego. Jak poinformował nas wicestarosta Leszek Marszał, prace porządkowe i konserwacyjne przy fontannie będą wykonywane tylko do czasu rozpoczęcia inwestycji przy ul. Daszyńskiego. W związku z tym, że powiat planował ruszyć z przebudową w pierwszej połowie tego roku, nie zabierał się za uruchomienie fontanny. Jednak w związku z tym, że cały czas nie udało się pozyskać dofinansowania do przebudowy ulicy, realizację zadania przesunięto w czasie. Dlatego też z początkiem lipca Referat utrzymania infrastruktury komunalnej jednak wykonał bieżące prace i doprowadził do uruchomienia fontanny oraz uporządkował teren wokół niej. 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Jolo
Ludzie których przerasta naprawienie dyszy w fontannie obiecali nam zbudować kompleks basenów . Bez komentarza
Kali
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
ABC
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
CBA
Do 2050 wszystko się ogarnie a Wyszkow będzie błyszczał jak psu jaj.....a na wiosnę.Grzes ma jeszcze czas.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org