REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czysta improwizacja

Rozrywka

Pianista, wyszkowianin Piotr Lewandowski wystąpił 18 lipca z koncertem na pl. Miejskim. Koncert mógłby nosić tytuł "czysta improwizacja", gdyż artysta tworzył utwory w czasie rzeczywistym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Piotr Lewandowski od dziecka gra i komponuje utwory na instrumenty klawiszowe. Wyszkowska publiczność miała już okazję usłyszeć go na żywo. Jednak pod względem repertuaru niedzielny koncert był naprawdę niepowtarzalny, bo muzyka, która docierała do uszu słuchaczy, powstawała "na żywo". Uzdolniony Piotr Lewandowski improwizował i tworzył melodie - jak mówi - "w locie", jednocześnie je aranżując. Artysta grał nieprzerwanie - improwizując - przez kilkadziesiąt minut. Zagrał również nowe kompozycje, które powstały w trakcie rocznej przerwy w koncertowaniu.

Pięknej muzyce niestety nie towarzyszyla odpowiednia oprawa. Ze względu na fatalne usytuowanie sceny kontakt artysty z publicznością - i wzajemnie - był utrudniony. Niezbyt licznie przybyli wyszkowianie przysiedli na dostępnych na placu Miejskim ławkach, z daleka od sceny, pod którą była tylko smutna (z pewnością najbardziej dla artysty) pustka. Obserwowanego z daleka wykonawcę zasłaniały kolumny i elementy konstrukcji sceny. Szkoda, bo ta muzyka i jej autor zasługują na więcej. W tym miejscu, w tej scenerii nie było ani nastrojowo, ani klimatycznie, a tak mogło być, gdyby np. organizatorzy zaplanowali koncert na godziny wieczorne, po zmroku, w scenerii podświetlonych fontann, czyli głównej atrakcji pl. Miejskiego. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Zainspirowany
Muzyka, którą grał Pan Piotr była jak miód dla moich uszy. Coś wspaniałego, radość dla serca. Mam nadzieję, że niedługo będzie kolejny koncert w zdecydowanie lepszej scenerii. Gmina powinna wspierać takich artystów.
Wwy
Piękny koncert, mam nadzieję na więcej takich wystąpień :)
Mieszkaniec
Muzyka piękna ale jak to autor artykułu pisze w tej scenerii nie było ani nastrojowo, ani klimatycznie... a szkoda, bo widać potencjał.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org