REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Czysta improwizacja

Kultura

Pianista, wyszkowianin Piotr Lewandowski wystąpił 18 lipca z koncertem na pl. Miejskim. Koncert mógłby nosić tytuł "czysta improwizacja", gdyż artysta tworzył utwory w czasie rzeczywistym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Piotr Lewandowski od dziecka gra i komponuje utwory na instrumenty klawiszowe. Wyszkowska publiczność miała już okazję usłyszeć go na żywo. Jednak pod względem repertuaru niedzielny koncert był naprawdę niepowtarzalny, bo muzyka, która docierała do uszu słuchaczy, powstawała "na żywo". Uzdolniony Piotr Lewandowski improwizował i tworzył melodie - jak mówi - "w locie", jednocześnie je aranżując. Artysta grał nieprzerwanie - improwizując - przez kilkadziesiąt minut. Zagrał również nowe kompozycje, które powstały w trakcie rocznej przerwy w koncertowaniu.

Pięknej muzyce niestety nie towarzyszyla odpowiednia oprawa. Ze względu na fatalne usytuowanie sceny kontakt artysty z publicznością - i wzajemnie - był utrudniony. Niezbyt licznie przybyli wyszkowianie przysiedli na dostępnych na placu Miejskim ławkach, z daleka od sceny, pod którą była tylko smutna (z pewnością najbardziej dla artysty) pustka. Obserwowanego z daleka wykonawcę zasłaniały kolumny i elementy konstrukcji sceny. Szkoda, bo ta muzyka i jej autor zasługują na więcej. W tym miejscu, w tej scenerii nie było ani nastrojowo, ani klimatycznie, a tak mogło być, gdyby np. organizatorzy zaplanowali koncert na godziny wieczorne, po zmroku, w scenerii podświetlonych fontann, czyli głównej atrakcji pl. Miejskiego. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Zainspirowany
Muzyka, którą grał Pan Piotr była jak miód dla moich uszy. Coś wspaniałego, radość dla serca. Mam nadzieję, że niedługo będzie kolejny koncert w zdecydowanie lepszej scenerii. Gmina powinna wspierać takich artystów.
Wwy
Piękny koncert, mam nadzieję na więcej takich wystąpień :)
Mieszkaniec
Muzyka piękna ale jak to autor artykułu pisze w tej scenerii nie było ani nastrojowo, ani klimatycznie... a szkoda, bo widać potencjał.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Parking kosztem terenu szkoły
A co na to wszystko rodzice dzieci z SP 1. Zainteresowani tematem i warunkami edukacji ich pociech?
babcia
Aby ułatwić inwestowanie
Dziś ostatni dzień zgłaszania uwag do planu. Ważki temat.
roms
Parking kosztem terenu szkoły
Waldek masz rację w tym miescie to już kolejna chora sytuacja
Tadek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Środa
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca

REKLAMA