REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Malowane atrakcje Wyszkowa

Miasto

Różnobarwnie pomalowane schody, ławeczki z kurpiowskimi akcentami i graffiti - to mają być nowe atrakcje turystyczne Wyszkowa. Gmina będzie je promować jako miejsca atrakcyjne do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od kilkunastu dni co baczniejsi obserwatorzy mogą dostrzec zmianę na nadbużańskiej skarpie. Gmina zleciła tam pomalowanie na różnobarwne wzory schodów prowadzących nad rzekę, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu drogowego. Schody widoczne są z bulwaru nad Bugiem, z mostu oraz z drugiego brzegu rzeki. Zdobi je też charakterystyczne logo "Pokochaj Wyszków". 

Z kolei w kilku punktach miasta, np. na ul. Prostej przy WOK "Hutnik" czy na Sowińskiego przy Bibliotece Miejskiej pojawiły się ozdoby na ławeczkach. To kurpiowskie wzory i także logo "pokochaj Wyszków".

Inicjatorem jest wydział promocji Urzedu Miejskiego w Wyszkowie. A skąd pomysł?

- To inspiracja podróżami. W wielu miastach są takie schody, gdzie ludzie się chętnie fotografują - mówi Edyta Wittich, naczelnik wydziału. 

To nie koniec malowanych atrakcji Wyszkowa. na os. Polonez powstaje właśnie ścianka pod nowe graffiti. Ma ono przedstawiać panoramnę miasta, użytkowników skatparku oraz logo "Pokochaj Wyszków". Graffiti jeszcze w lipcu pojawi się na terenie skateparku przy SP nr 5. 

- Potem chcemy stworzyć mapę miejsc, gdzie można będzie sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z Wyszkowa. Mapa będzie dostępna do pobrania m.in. w wydziale promocji - dodaje Edyta Wittich.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Czip
Świetnie te schody wyglądają zwłaszcza obok tego zabazgranego mostu. Ale widac pani naczelnik to nie przeszkadza. Pasuje jak pięśc do oka
mores
Tu wogole wszystko pasuje jak pięść do oka. Kurpiowskie kogutki i tęczowe schody. Wieś tańczy i śpiewa. Ciekawe gdzie pani naczelnik widziała takie miasta gdzie taka mieszanina ma słuzyć za atrakcję turystyczną? Pani naczelnik prosimy wskazać konkretne przykłady
WWW
Śmiem przypuszczać, że schody w wielu miastach, gdzie ludzie się chętnie fotografują przyciągają tych ludzi innymi walorami niż jakieś losowe malunki.
Zoya
Niech podpowie teściowi to może spóldzielnia Prz(e)szłośc naprawi schody przy swoich blokach albo przynajmniej zamaluje ten odpadający tynk. Pewnie farb kolorowych im zostalo z malowania bloków
Do WWW
Otóż to - racja WWW. A mam pytanie - to już wyszkowski mural nie jest atrakcją turystyczną przy której pani naczelnik radziłaby się fotografować na pamiątkę? A plac miejski? czy te dwa sztandarowe wytworu kiczu obecnej ekipy znajdą się na mapie atrakcji Wyszkowa którą chce wydać pani naczelnik?
Stasiek Natkaniec
Sie śmiejeta, ale malunkowe schody jusz są znane na cały świat. Jakeśmy ze Stefanem w parku degustowali nasz wyrób (bo nasze baby jusz nie pozwalajo pić w domu), to mówie wam, przyjechały trzy autokary Mongolczyków i une wszystkie se zdjęcia robiły na tych schodach. Że to niby jusz u nich w gazetach pisali o takiej atrakcji turystyki Wyszkowa. I przewodnika Polaka mieli, ale une, te mongolczyki to słabą głowe do picia majo. Bo tam tylko wódkie z kobylego mleka majo i una mało procentowa jest.
Stefan Mamczur
To Chińczyki byli.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org