REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kilka sposobów, aby Twoje ubrania miały piękny zapach!

Kącik Prasowy

Każdy lubi, gdy otacza nas przyjemny zapach ubrań, które mamy na sobie. Obecnie używanie pralek jest powszechne i w wielu domach pranie ubrań ręcznie odchodzi w zapomnienie. Jednak może się zdarzyć sytuacja, gdy włożymy do pralki za dużo rzeczy i pranie nie zostanie odpowiednio dobrze wypłukane lub wsypiemy za mało proszku do prania. Może to skutkować nie do końca świeżym zapachem po wyjęciu ubrań z bębna pralki. Warto zatem wypróbować porady pomagające w zachowaniu świeżości na dłużej. Czytając ten artykuł, poznasz sposoby na zachowanie pięknego zapachu Twoich ubrań!

REKLAMA

Pachnące płyny do płukania

Aby nasze ubrania zachwycały swoim zapachem, należy do każdego prania dodać wysokiej jakości płyn do płukania. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór produktów do płukania tkanin, dlatego warto kierować się swoimi własnymi preferencjami i upodobaniami związanymi z zapachami. Dzięki swoim właściwościom, płyny do płukania podczas nasączania tkanin wypierają z nich nadmiar wody i jednocześnie przyspiesza to ich późniejsze schnięcie. Natomiast podczas prasowania łatwiej jest usunąć powstałe zagniecenia, ponieważ tkanina jest wygładzona przez płyn. Z pewnością warto używać płynu do płukania, ponieważ nadają one miękkość i świeżość naszym tkaninom.

Płyn do płukania tkanin Eurochemia

Odświeżacze do szaf

Sposobem na zachowanie ładnego zapachu ubrań po wyjęciu ich z szafy jest wieszanie w nich odświeżaczy. Można dokonać wyboru spośród wielu saszetek i torebek zapachowych, które pomogą utrzymać świeżość ubrań na dłużej. Włożenie ich do swojej garderoby to bardzo prosty trick, który stosuje wiele osób. Zapach nie tylko pozostanie na ubraniach, ale również będzie się ulatniać za każdym razem, gdy otworzymy szafkę lub szufladę. Powodem, dla którego zalecane jest wieszanie zapachów w miejscu przechowywania swoich ubrań jest możliwość również odstraszenia moli. Jeśli walczymy z problem pojawiania się tych szkodników, warto mieć aromatyczny zapach, który spowoduje ich wygnanie.

Sprawdź szeroki wybór odświeżaczy do szaf! - (https://eurochemia.com/152-odswiezacze-do-szaf)

Odpowiednie warunki suszenia

Pranie powinno schnąć w przewiewnym i suchym miejscu, najlepiej w ciepłej temperaturze. Latem pranie można wywiesić na zewnątrz, na balkonie lub tarasie. Natomiast jeśli nie mamy takiej możliwości uprane ubrania można wywiesić na suszarce w środku pomieszczenia przy otwartym oknie. Zimą suszarkę z praniem powinno się położyć niedaleko kaloryfera, aby szybciej mogło wyschnąć. Przy rozwieszaniu ubrań warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu między nimi, aby na siebie nie nachodziły. Gdy pranie schnie w złych warunkach może pojawić się nieprzyjemny zapach tzw. stęchlizny. Aby temu zapobiec, należy od razu po skończonym cyklu prania wyjąć z pralki całą jej zawartość.

Prasowanie

Po wyschnięciu ubrań warto zadbać o przedłużenie ich zapachu. W tym celu polecamy wlać do żelazka zapachową wodę zamiast zwykłej lub destylowanej. Woda z zapachowym aromatem wsiąknie w głąb ubrań, ale jednocześnie nie spowoduje powstania plam. Tego rodzaju produkty ułatwiają usuwanie zagnieceń na ubraniach oraz zapobiegają elektryzowaniu się tkanin. Woda zapachowa dolana do żelazka nadaje ubraniom powiew świeżości. W trakcie prasowania jej zapach uwalnia się razem z parą i przechodzi na tkaniny. Woda zapachowa jest bezpieczna i można używać jej do każdego rodzaju tkanin.

Artykuł zewnętrzny

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org