REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie uciekli przed więzieniem

Na Sygnale

W dwa dni na terenie gminy Długosiodło policja zatrzymała dwie osoby poszukiwane do odbycia kary więzienia. Zatrzymani to 46-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna.

REKLAMA

Wyszkowscy policjanci każdego roku zatrzymują kilkadziesiąt osób poszukiwanych. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Bardzo dobrze przeprowadzona akcja i świetne rozpoznanie rejonu służbowego przez policjantów z Długosiodło pozwoliło na zatrzymanie 46-latki poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z Długosiodła ustalili, że kobieta przebywa na terenie ich gminy. Akcja została zaplanowana i przeprowadzona w środę 14 lipca na terenie jednej z wsi. Po zauważeniu 46-letniej kobiety, która odpowiadała rysopisowi poszukiwanej, policjanci przystąpili do jej zatrzymania. Kobieta była zaskoczona, przewieziono ją do komendy i osadzono w policyjnym areszcie, nastepnego dnia została doprowadzona do zakładu karnego. 

Najbliższych 6 mięsiecy w więziennej celi spędzi także mieszkaniec gminy Długosiodło. 57-latek został zauważony, a następnie zatrzymany przez policjantów z Długosiodła podczas patrolu jednej z wsi. Mieszkaniec gminy Długosiodło był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wyszkowie za znęcanie się nad rodziną. 15 lipca trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie orzeczoną przez sąd karę.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Volt
Konkretnie jaka miejscowość i nazwiska

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org