REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Chcę aż krzyczeć: dziękujemy!" (VIDEO)

Na Sygnale

Tymi słowami do Policji zwraca się ojciec nastoletniej Aminy. Dzięki profesjonalnie skoordynowanym działaniom przez dyżurnych garnizonu podlaskiego, mazowieckiego i stołecznego nastolatka na czas dotarła do szpitala. Policjanci z Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej pilotowali samochód przez teren Mazowsza. Liczyła się każda minuta, gdyż nastolatka jechała na przeszczep do szpitala w Warszawie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Cała ta historia zaczęła się w miniony czwartek od telefonu, w którym łomżyńska policjantka usłyszała: "moje dziecko ma szansę na przeszczep”. Zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jego dziecko musi jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, bo ma szansę na przeszczep. Poprosił policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Już po kilku minutach policjanci z łomżyńskiej drogówki spotkali się z mężczyzną na drodze do Warszawy. Od tego miejsca toyota pilotowana była przez patrol jadący z włączonymi sygnałami uprzywilejowanymi. W tym czasie policjanci skontaktowali się z kolegami z Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowa i opowiedzieli o całej sytuacji. Na drodze ekspresowej S8 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej czekał patrol mazowieckiej grupy SPEED w składzie mł. asp. Monika Leszczyńska i post. Hubert Choromański. A na wysokości Knurowca pilotaż rozpoczęli funkcjonariusze z Wyszkowa: kom. Damian Wroczyński, st. post. Łukasz Dyga oraz post. Gabriela Małecka. W tym czasie trasa w stronę stolicy w miejscowości Turzyn była całkowicie zablokowana z uwagi na zdarzenie drogowe. Mazowieccy funkcjonariusze sprawnie pilotowali samochód, aż do garnizonu stołecznego. Pilotaż na terenie powiatu wyszkowskiego koordynował dyżurny asp. szt. Dariusz Paź.

Mundurowi byli w stałym kontakcie z tatą dziewczynki, który informował ich o stanie zdrowia córki po operacji. Nie szczędził też słów podziękowań. Dzisiaj wyraził je także do przełożonych policjantów. 

ZE ZWYKŁEGO LUDZKIEGO ODRUCHU SERCA CHCĘ AŻ WYKRZYCZEĆ: DZIĘKUJEMY - napisał do Komendanta Głównego Policji.

- Cel tej współpracy był jeden - zdążyć na czas. Dlatego dzisiaj, kiedy czytamy podziękowania od taty nastolatki, serca nam się radują. Ta sytuacja była bardzo poruszająca i dlatego funkcjonariusze są w stałym kontakcie z rodziną - mówi kom Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

Na pochwałę zasługują także kierowcy trasy S8, którzy wzorowo utworzyli "korytarz życia".

 

VIDEO: KPP Wyszków

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org