REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Letnia pracownia biblioteczna

Nauka

Biblioteka Miejska w Wyszkowie w pierwszej połowie lipca zaprosiła najmłodszych na wakacyjne zajęcia pod hasłem "Letnia pracownia biblioteczna". Odbyły się spotkania z ciekawymi artystami, warsztaty oraz gra terenowa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Letnią pracownię biblioteczną pierwszego dnia zajęć odwiedziła przedstawicielka Działu Oświaty, Zdrowia i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wyszkowie - Emilia Stoszewska.

- Dziś przedstawiłam taki program, z którym w zasadzie wychodzimy zawsze w okresie letnim dla dzieci i młodzieży zatytuowany "Bezpieczne wakacje". Przedstawiamy różne zachownia bezpieczne np. w czasie burzy, bezpiecznego korzystania z kąpieli, bezpiecznego opalania czy też zachowania bezpiecznego w lesie. Dzięki temu programowi chcemy przestrzec przed różnymi zagrożeniami, żeby tę wiedzę u dzieci utrwalać, żeby jak najbardziej wyszły z tą wiedzą w głowie - mówiła.

Podczas zajęć omówono temat bezpiecznego odpoczynku nad wodą, bezpiecznego opalania, jak przetrwać upały, jak prawidłowo nawadniać organizm, bezpiecznego zachowania podczas burzy, omówiono także choroby odzwierzęce - bąblowicę oraz odkleszczową boreliozę i niebezpieczne rośliny jak Barszcz Sosnowskiego. Wspomniano także o bezpiecznym grzybobraniu. Najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymali upominki ufundowane przez Powiatową Stacjię Sanitarno - Epidemiologiczną w Wyszkowie. 

Drugiego dnia przygotowano interesujące spotkanie z artystą i moderatorem Teatru Lalka w Warszawie - Arturem Endlerem, który opowiedział o rodzajach lalek teatralnych, ich wykorzystaniu i budowie. Zaprezentował lalki hybrydowe, maski, kilka rodzajów marionetek m.in. stolikowe, sycylijskie, klasyczne, pacynki klasyczne, pacynki hybrydowe, mapety. Pojawaiła się także lalka przedstawiająca postać Vincenta van Gogha. Artysta zachęcał najmłodszych do ich wypróbowania, a nawet zaprezentowania własnego niewielkiego spektaklu. Dzieci chętnie słuchały artysty i odpowiadały na zagadki. 

Podczas wakacyjnych zajęć w bibliotece, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatch szkicu poprowadzonych przez Katarzynę Słowikowską-Zakrzewską. Dzieci stworzyły kompozycje odrysowane od listka, naszkicowane ołówkiem, uczestniczyły także w lekcji światłocienia. 

Podczas zajęc zorganizowano mini grę terenową, którą przeprowadzili druchowie z 22. Wyszkowskiej Drużny Harcerskiej Marat. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły, następnie udali się do przygotowanych sześciu lokalizacji (na pl. Miejskim oraz na terenie biblioteki), na których do rozwiązania były zadania. Zdobywali też puzzle, które na koniec zostały ułożone w kompozycję przedstawiającą symbole harcerskie. Dzieci za zadanie miały m.in. ułożenie kolorystycznie kubeczków w piramidę, grę azymutową, grę piłką na refleks, przesuwanie pierścionka po sznurku, grę w mafię, odgadywanie szyfrów, zabawę z robotami edukacyjnymi Photon. Zadania angażowały logiczne myślenie, pamięć, uwagę, spostrzegawczość, sprawność oraz orientację przestrzenną. Grę koordynowała druchna Agnieszka Oleksiak.

Ostatniego dnia zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez z Pracownię Madu. Podczas zajęć wykonano zabawki antystresowe m.in. Fidget Toys zrobione ze słomek i gumki. Taką zabawkię można było obracać w dowolny sposób oraz tworzyć z niej różne kompozycje. Uczestnicy warsztatów wykonali także wycinankę w kształcie Smartfona, którą mogły barwnie ozdobić. Na koniec były animacje na świeżym powietrzu poprowadzne przez bibliotekarki z Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówMGBP w WyszkowieLetniapracownia biblioteczna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org