REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zagrali dla Miłoszka

Miasto

Piknik charytatywny dla Miłoszka Roickiego odbył się 11 lipca w Wyszkowie. Celem pikniku było zebranie pieniędzy na dwa etapy operacji, rehabilitację i konsultacje medyczne, na które potrzeba około 370 tys. zł. Udało się zebrać 26 tys. 725,34 zł.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Miłoszek Roicki z Wyszkowa urodził się z wrodzoną wadą lewej ręki (niewykształcenie palców). Aby był w pełni sprawny, wymaga kosztownych operacji i rehabilitacji. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji siepomaga.pl, która uruchomiła zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehablitację (link do zbiórki: TUTAJ)

- Operacja jest planowana na około 14 miesiąc życia Miłosza - mówił Adam Roicki, tata Miłoszka. - Tak planuje dr Paley z European Institute, od którego dostaliśmy kosztorys leczenia. Natomiast 19 lipca jesteśmy umówieni na konsultacje w Hamburgu, w klinice, która zajmuje się takimi wadami od ponad 35 lat. Chcemy wyczerpać wszystkie możliwości, dlatego tam jedziemy. Również tam polecają nam wszyscy polscy lekarze, u których byliśmy na konsultacjach. Wiemy, że tam mogą zaproponować nam trochę inną opcję leczenia aniżeli zaproponował to dr Paley. Jedziemy pełni nadziei, że może też zaproponują jakąś lepszą opcję niż zaproponował dr Paley. Wiemy, że nigdy to nie będzie taka dłoń jak dłoń zdrowego człowieka, natomiast walczymy już tylko i wyłącznie o chwytność tej ręki, o sprawność, żeby po prostu można było tą dłonią cokolwiek zrobić, coś chwycić i funkcjonować z nią w miarę normalnie. Dla nas, rodziców, i myślę że dla każdego rodzica sytuacja jest jasna. Każdy chce walczyć o zdrowie swojego dziecka. My postanowiliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc naszemu synkowi wrócić do pełnej sprawności i zrobimy tyle, ile po prostu możemy. To, co osiągnęliśmy do tej pory, to głównie zasługa upartego charakteru mojej kochanej żony - Kasi i ludzi o złotych sercach, którzy często zupełnie niespodziewanie otworzyli serca dla naszego Miłosza. Jest wielkie wsparcie wśród rodziny, znajomych i nieznajomych. Wierzymy, że po tym pracowitym okresie przyjdzie spokój i czas, w którym będziemy w pełni mogli cieszyć się macierzyństwem i tym, że założyliśmy rodzinkę. Prawda jest taka, że mimo problemów to Miłosz nadał sens mojemu życiu. I będę walczył o jego zdrowie zawsze, kiedy sytuacja będzie tego wymagać. Życie mocno się przewartościowuje po narodzinach dziecka, także mocno polecam. Oczywiście również z całego serca dziękujemy całej wyszkowskiej społeczności za liczne przybycie na miłoszkowy piknik. Jesteśmy świadomi, że to właśnie głównie dzięki wam tak mocno zbliżyliśmy się do celu. Mamy nadzieję, że wyszkowianie i nie tylko bawią się dobrze na naszym pikniku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji i wszystkim uczestnikom - mówił.

Piknik obfitował w wiele atrakcji. Podopieczni klubu sportowego “Kuźnia Mistrzów” zaprezentowali pokaz sztuk walki. Wykonali techniki bokserskie, techniki nożne, obrony, atak na atak. W pokazach wystąpili: Kasia Bajorek, Maciej Bajorek i Jan Rykaczewski pod czujnym okiem trenera Błażeja Sarnackiego. Pokaz zwierząt egzotycznych zaprezentowali hodowcy z “Takie tam gady”. Opowiedzieli o terrarystyce i pielęgnacji gadów. Można było obejrzeć węże zbożowe i pytony królewskie. Taniec dla najmłodszych “Pląsające brzdące” przygotowali instruktorzy ze szkoły tańca Dance Sport Academy Sebastian Archacki Wyszków.

Dla Miłoszka wystąpiło wielu arystów m.in. zespół News z wokalistą Markiem Lemieszkiem, zespół Disco Project, loklany zespół Golden Eye z wokalistą Michałem Wojtkowskim oraz formacja Extazy z Kamilem Chludzińskim, który wykonał swój najnowszy utwór pt. “Zauroczenie”.

- Dzisiaj jesteśmy na takiej szczytnej imprezie, pomagamy Miłoszkowi. Walczymy, żeby wreszcie wrócił do zdrowia. Zdecydowaliśmy się na to, aby w końcu po tej pandemii, móc komuś pomóc. Uważamy, że warto wspierać takie inicjatywy, Jesteśmy niedaleko więc cóż nam zostało, żeby zaśpiewać dla Miłoszka kilka utworów i może przyczynić się do tego, żeby zebrać na jego operację - mówił lider formacji Extazy.

Na licytację wystawiono m.in. hulajnogę elektryczną, rower, voucher “Weekend w Kazimierzu Dolnym”. Była także możliwość - po wrzuceniu odpowiedzniej kwoty do puchy - przejażdzki Fordem Mustangiem z wykwalifikowanym kierowcą. Na Facebooku podczas całej niedzieli można było wylicytować przejażdzkę nietypowymi pojazdami OFF ROAD. Swoją obecnością wsparli Miłoszka również motocykliści z Klubu Free Horses Mc Poland. 

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji m.in. zabawy sportowe, sweet fotki z alpakami, animacje z instruktorami “Tik - Tak”, gigantyczne kule w basenie z wodą, pokaz wozu strażackiego przygotowany przez OSP Gulczewo, pokaz baniek mydlanych, dmuchane zjeżdzalnie, trampoliny, euro bungee, balonowe zwierzaki, bohaterowie z bajek, kolorowe warkoczyki i malowanie buziek.

Podczas pikniku przeprowadzono loterię oraz zorganizowano kącik ze smakołykami. Koordynatorem pikniku był Dariusz Dudkiewicz. Podczas festynu "Drużyna Miłoszka” ruszyła także na ulice miasta i rozdawała mieszkańcom Wyszkowa wlepki z wydarzeniem.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówpiknik charytatywny dla Miłoszka RoickiegoMiłosz Roicki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org