REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wakacyjne spotkanie z pisarką

Nauka

Biblioteka Miejska w Wyszkowie 10 lipca zaprosiła najmłodszych na spotkanie autorskie z pisarką Hanna Milewską - autorką książek dla dzieci m.in. „Mniej więcej grzeczne rymy”, „Dziewczynka, która szukała bajki o sobie” oraz „Chłopiec, który szukał bajki o sobie”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach wakacyjnych zajęć.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Dzisiaj mam przyjemność spotkać się tu z wami, z najmłodszymi czytelnikami. Widzę, że przedział wiekowy jest różny - od niespełna roku do około 12 lat. Zaprezentuję wam dziś wiersze z mojej książki pt. “Mniej więcej grzeczne rymy” oraz fragment “Dziewczynki, która szukała bajki o sobie”. Mam nadzieję, że będzie to wspaniałe spotkanie - mówiła autorka.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania zadawane przez pisarkę oraz z chęcią pytały, jak powstaje książka. Była to również okazja do wyjaśnienia, czym jest rym i rytm w wierszu oraz czy potrzebne są rymy. Mówiono także o polskich laureatkach nagrody Nobla - Wisławie Szymborskiej oraz Oldze Tokarczuk. Udało się też omówić klasykę światowej literatury dziecięcej, którą - jak się okazało - mali wyszkowscy czytelnicy wspaniale znają. Autorka zaprezentowała także jeden ze swoich ulubionych wierszy pt. “Kot w pełnym mieszkaniu” oraz wiersz pt. “Tuesday”. W wierszach autorki można odnaleźć pełne humoru dialogi oraz barwne ilustracje pobudzającę wyobraźnię dzieci. Pisarka gościła po raz pierwszy w wyszkowskiej bibliotece.

Sobotnie zajęcia w bibilotece urozmaicił koncert muzyki klasycznej i poważnej w wykonaniu Aleksandry Puczyńskiej - skrzypce oraz Tomasza Śnieżaka - instrymenty klawiszowe. Duet wykonał znane utwory Mozarta, Vivaldiego, Antonía Leopolda Dvořáka, Scotta Joplina. Najmłodsi nagrodzili muzyków gromkimi brawami. Dzieci wzięły również udział w animacjach na świeżym powietrzu przygotowanych przez Kamilę Wasilewską z Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie.

***

Hanna Milewska jest publicystką, tłumaczką, historykiem literatury, pisarką, absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, krytykiem muzycznym miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka”. Zajmuje się też krytyką literacką i filmową (publikacje m.in. w „Kinie”, „Twórczości”, „Toposie”). Jest autorką szeregu artykułów naukowych o związkach literatury i muzyki. Jej debiutem literackim była baśń „Alminka we śnie” (audiobook - Wydawnictwo Fundacja Festina Lente, 2012). W ramach autorskiego projektu wydawniczego „Opowieści Dla Dzieci” opublikowała książki: „Mniej więcej grzeczne rymy”, „Dziewczynka, która szukała bajki o sobie” oraz „Chłopiec, który szukał bajki o sobie”. Jeden z jej wierszy znalazł się w podręczniku języka polskiego dla klasy II („Szkolni przyjaciele”, WSiP, cz. 3., str. 92).

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówMGBP w WyszkowieHanna Milewskawierszyki dla dziecizajęcia wakacyjne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org