AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jeden mecz od awansu

Piłkarze Wymakracza Długosiodło pokonali w pierwszym meczu barażowym Tęczę Ojrzeń. Decydujące o awansie do "okręgówki" starcie zostanie rozegrane w niedzielę, 11 lipca, w Ojrzeniu.

Wymakracz, który dostał szansę walki o awans, szybko wziął sprawy w swoje ręce. Gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Marcina Kwiatkowskiego. Ale jak się później okazało to nie koniec. Dość szybko na 2:0 podwyższył Maciej Pasek, który popisał się niezwykle celnym strzałem zza pola karnego. Jakby tego było mało, gospodarze mieli rzut karny, który na gola zamienił Emil Mostowski. Trzy gole w dziewięć minut. Przeciwnik mógł poczuć respekt. Ale gospodarze po imponującym starcie nieco opadli z sił. Grać zaczęli za to piłkarze z Ojrzenia. Dwie szybko strzelone bramki dały im nadzieję, że nie wszystko w tym meczu stracone. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Leśnym w Długosiodle nie zobaczyli więcej goli.

Po drugiej połowie piłkarze trenera Rafała Gordziejczyka mogą mieć do siebie pretensje. Mieli wiele sytuacji, ale brakowało skuteczności. Mecz zakończył się zwycięstwem Wymakracza 3:2 i to zespół z Długosiodła jest w lepszej sytuacji przed rewanżem, choć to Tęcza gra na własnym terenie. Kto awansuje do ligi okręgowej? Tego dowiemy się już w niedzielę 11 lipca. Spotkanie w Ojrzeniu zaplanowano na godz. 16:00.

Wymakracz Długosiodło - Tęcza Ojrzeń 3:2 (3:2)

Gole dla Wymakracza: Kwiatkowski, Pasek, Mostowski

Wymakracz: M. Cichowski - D. Brejnak, K. Michalak (A. Jachacy), M. Gałązka, D. Gołębiewski (M. Szymański) - E. Rogalski (A. Grudziński), M. Laska (D. Rutkowski), M. Pasek, M. Kwiatkowski, M. Rytel (B. Kolankiewicz) - E. Mostowski (C)