REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Premie dla prezesów miejskich spółek

Miasto

We wszystkich miejskich spółkach zarządy zrealizowały tzw. cele zarządcze w związku z czym ich członkom wypłacono roczne premie. Prezesi i członkowie zarządów PEC, WTBS i PWiK otrzymali od 3 do 14 tys. zł netto.

REKLAMA

Zgodnie z ustawą o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, wynagrodzenie całkowite członka organu zarządzającego składa się z części stałej, stanowiącej wynagrodzenie miesięczne podstawowe, określonej kwotowo, oraz części zmiennej, stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy spółki. Zgodnie z tymi przepisami, w trzech wyszkowskich spółkach dokonano podsumowania realizacji tzw. celów zarządczych i podsumowano rok obrotowy 2020. We wszystkich przypadkach podsumowanie wypadło pomyślnie, dlatego członkom zarządów wypłacono tzw. wynagrodzenie uzupełniające, czyli krótko mówiąc roczne premie. 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Jak wynika z informacji uzyskanej od zarządu PEC, "prezes Ireneusz Mroczek w 2020 roku zrealizował wyznaczone mu cele zarządcze w 100% i w związku z tym wypłacone zostało mu wynagrodzenie zmienne w wysokości 14 tys. 342 zł netto".  

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

W PWiK także dokonano już podsumowania stopnia spełnienia celów zarządczych. Jak informują władze spółki, wszystkie założone cele za dany rok obrotowy zostały osiągnięte. Zarząd spółki jest jednoosobowy. Prezes Daniel Bogdan otrzymał wynagrodzenie zmienne związane ze spełnieniem założonych celów zarządczych za dany rok obrotowy w wysokości 13 tys. 248 zł netto (19 tys. 509 zł brutto).

Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

25 czerwca odbyło się także posiedzenie Rady Nadzorczej Wyszkowskiego TBS sp. zo.o., na którym to podjęto uchwałę o zrealizowaniu celów zarządczych za rok 2020. Uchwała stwierdziła realizację następujących celów zarządczych:

1. Osiągnięcie zysku na koniec roku kalendarzowego, wynikającego z podejmowanych w całym roku działań zarządczych - 60% całości

2. Realizacja planów remontowych, w danym roku kalendarzowym, na zasobie komunalnym i na budynkach wspólnot mieszkaniowych - 40% całości

Wysokość wskaźnika wynagrodzenia zmiennego do wypłaty prezesowi Zarządu określono w WTBS na 10% (do 10%) sumy wynagrodzenia stałego za poprzedni rok. W związku z tym prezes Marek Siekierski otrzymał premię w kwocie netto 7 tys. 265 zł. Natomiast wysokość wskaźnika wynagrodzenia zmiennego do wypłaty dla członka Zarządu okreslono na 4% (do 4%) sumy wynagrodzenia stałego za poprzedni rok. Dlatego członek Zarządu Sławomir Rutkowski otrzymał premię w wysokości 2 tys. 982 zł netto. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Fttyhgfffffggh
Bardzo reprezentacyjnie prezentuje się komin PEC. Wizytówka Wyszkowa.
Zniesmaczony
Proponuję żeby każdy pracownik miał wyznaczane roczne cele (możliwe do zrealizowania) i jeśli je osiągnie to żeby również miał wypłacana premię roczną. Dlaczego jedni mają a inni nie? Kto weryfikuje i na jakiej podstawie czy cele roczne zostały osiągnięte?
ROD
Bezczelność rządzących Wyszkowem sięgnęła zenitu. Podwyzki cen wody, podwyzki cen energii a prezesom premie. Prosty lud niech płaci bo przecież wiadomo - inflacja, koszty, pandemia i zawsze jest jakieś wytłumaczenie dla podwyżek/ Ale jak ludziom wytłumaczycie to że ciągle wam mało i mało? Pracownikom też takie premie przynzlaiście panowie prezesi czy tylko do siebie grabicie?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org