REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Styczeń w lipcu w Wyszkowie

Rozrywka

"Ta droga..." tak rozpoczyna się jedna z piosenek niezwykłego pieśniarza Marcina Stycznia, która stała się tytułem autorskiego koncertu w Wyszkowie. 1 lipca i zainaugurował on cykl wakacyjnych imprez na pl. Miejskim.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Tak się składa, że rozpoczęcie koncertów pod hasłem "Lipiec na Placu Miejskim" w dniu dzisiejszym nastąpi Marcinen Styczniem. Styczeń w lipcu - tego jeszcze nie było - mówiła  dyrektor Biblioteki Miejskiej Małgorzata Ślesik - Nasiadko. - Dzisiejszy artysta jest obdarzony wspaniałym ciepłym głosem, talentem muzycznym i poetyckim. Znamy się nie od dziś, już kilkukrotnie koncertował w bibliotece i w Wyszkowie również. Ale Stycznia w lipcu jeszcze nie mieliśmy. No i proszę bardzo, jak nam się schłodziło pięknie, wczoraj parno i duszno a dzisiaj pogoda cudowna do koncertu. Fajnie, że zaczynają się wakacje, chociaż nie ma wakacji w kulturze, stąd imprezy kulturalne na tym placu będą się odbywać. To będzie wspaniały koncert, ponieważ będzie prezentował najlepsze i najwspanialsze utwory Marcina. 

- Jest nam niezwykle miło, że możemy dziś tutaj dla was zagrać. Jesteśmy bardzo stęknieni grania, oczywiście już parę koncertów za nami po tym zamknięciu kultury, ale ciągle mamy niedosyt. Mam nadzieję, że tutaj w Wyszkowie poruszymy wasze dusze - tak powitał zgromadzonych artysta. 

W koncercie zaprezentował piosenki z całego swojego repertuaru.

- Do tej pory nagrałem 11 płyt - mówił. - Pierwsza płyta była oparta na piosenkach Karola Wojtyły, nagrałem trzy autorskie płyty i pięć płyt nagrałem wspólnie z Ernestem Bryllem, więc to będzie taki koncert przekrojowy prezentujący mój aktualny dorobek, aczkolwiek wybraliśmy takie piosenki dość dynamiczne z uwagi na to, że koncert odbywa się na pl. Miejskim, więc zupełnie inaczej byśmy grali w kameralnych warunkach biblioteki. Tutaj mamy trochę inną rzeczywistość niż w bibliotece. Mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć odpowiedni klimat i wszyscy będą się świetnie bawić.

W ten czwartkowy wieczór mimo wątpliwej pogody wyszkowianie nie zawiedli i przyszli posłuchać utworów wykonanych przez tego wspaniałego artystę. Występ był momentami wzruszający, pełen emocji. Pieśniarz przekazał publiczności niesamowitą energię. Artysta prezentuje muzykę z gatunku piosenki poetyckiej. W Wyszkowie wykonał wiele swoich utworów m.in. "Myśli jak motyle", "21 gramów", "Madonna od popaprańców" oraz utwór "Ta droga", który jest zapisem duchowej i artystycznej podróży, którą artysta wspólnie ze swoją publicznością odbywa od ponad 20 lat. Wokaliście towarzyszyli na scenie muzycy - Tomasz Pfeiffer (gitara), Kornel Jasiński (gitara basowa), Adam Szuraj (perkusja).

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówkoncertMarcin StyczeńMGBP w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org