REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aktorstwo w formie miłej i beztroskiej zabawy 

Rozrywka

W dniach 28 czerwca 2 lipca WOK "Hutnik" zorganizował wakacyjne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8 - 13 lat. Była to szansa zapoznania się z piękną dziedziną sztuki jaką jest teatr i aktorstwo w formie miłej i beztroskiej zabawy. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczestnicy warsztatów mogli odkryć swoje umiejętności sceniczne, pracować nad opanowaniem tremy, dykcji, ćwiczyli pamięć, uczyli się kreatywności oraz poszerzali znajomość literatury. Była to także wspaniała zabawa oraz tworzenie pozytywnych relacji między równieśnikami. Słuchacze warsztatów mieli także możliwość poznawania swoich mocnych stron.

Warsztaty poprowadził Piotr Kamiński - aktor teatralny i filmowy, wokalista, tancerz, twórca choreografii. Od 2015 roku prowadzący zajęcia teatralne w Autorskiej Szkole Artystycznej "Tomitofa" Magdaleny Kamińskiej.

- Wakacyjne warsztaty są to takie warsztaty wprowadzające w świat teatru, w świat pracy w teatrze, na scenie - mówi aktor. - Są tutaj także elementy aktorstwa. Program jest troszkę zbliżony, wiadomo - w miarę możliwości dzieci - jak w szkołach aktorskich na I roku. Pracujemy na emocjach. Staram się również działać na wyobraźnię. Oczywiście prowadzimy rozmowy na temat teatru i tego, jak wygląda praca w teatrze, co aktor musi zrobić przed przedstawieniem, w czasie przedstawienia, np. że musi się skupić. Ćwiczymy również dykcję. Wykorzystuję do tego elementy dramy. To jest taka metoda pracy z dziećmi z młodzieżą, która uruchamia też ich wyobraźnię. One dużo same kreują, proponują. Czasami jestem tutaj tylko moderatorem i staram się w ciekawy i przyjemny sposób wprowadzać ucestników w tajemnice teatru.

Na czwartkowych zajęciach uczestnicy pracowali z wierszem ("Lokomotywa" Juliana Tuwima).

- Najpierw robimy rozgrzewkę dykcyją, później są ćwiczenia na rozruszanie, koncentrację, a następnie są elementy zabaw i dramy - mówi prowadzący Piotr Kamiński. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówwakacyjne warsztaty teatralneWOK "Hutnik"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org