REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolory życia zagościły w Wyszkowie

Kultura

W świat "Kolorów życia" wprowadziła 29 czerwca niezwykła artystka Svitlana Stankevych, która w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie zaprezentowała wystawę malarstwa oraz ceramiki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gości wernisażu powitała Małgorzata Ślesik - Nasiadko, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie.

- Bardzo się cieszę, że w taki upalny czerwcowy wieczór, w naszej małej bibliotecznej galerii, gdzie łączymy sztuki, dziś malarstwo i ceramikę. Dzisiaj jesteśmy tutaj z powodu Svitlany Stankevych. To jej wystawa "Kolory życia". Svitlana ma również wykształcenie muzyczne, ale dzisiaj skupiamy się na zdolnościach plastycznych. Z rozmowy z naszą artystką dowiedziałam się, że jest osobą raczej radosną i pogodną, szuka w życiu szczęścia tak jak my wszyscy i stąd ta feria barw i kolory. Jeżeli się straci radość w życiu, straci się te barwy, to trzeba myśleć, co zrobić, żeby je odzyskać, żeby nadać życiu kolor, żeby nadać życiu smak, żeby po prostu cieszyć się życiem. Myślę, że będziemy się cieszyć widokiem tych kolorowych prac - mówiła.

Artystka opowiedziała o swojej twórczości.

- Wystawa nosi tytuł "Kolory życia", a to dlatego, że ta szarość z obrazu "Wiosna" (namalowałam go jak już przeprowadziłam się do Polski i wtedy było dla mnie tu wszystko nowe, nowe miejsce, nowi ludzie, nowe znajomości i bardzo tęskniłam za rodziną, domem...), dlatego chciałam dodać kolorów, aby rozweselić swoje życie. Dalej były już kolejne obrazy i pomyślałam wtedy o emocjach, o tym, co przeżywamy codziennie. Czy to jest radość czy miłość, a czasami smutek. To wszystko tworzy swoje niepowtaralne kolory, kolory życia. Właśnie to staram się pokazać w swoich obrazach. Mam nadzieję, że każdy zobaczy tam coś swojego, jakieś swoje przeżycia lub odczucia, swój kolor - powiedziała.

Jej prace przedstawiają abstrakcyjne postaci, martwą naturę. W obrazach zostały ukryte emocje, kóre towarzyszą każdemu z nas. Obrazy wykonano techniką akrylową. 

Svitlana zaprezentowała również ceramikę wykonaną z czarnej i białej gliny - uzyskaną dawną techniką na kole garncarskim, wypalaną w piecu opalanym drewnem. Podziwiać można było wazony, naczynia oraz anioły.

- Dużo lat pracowalam z ceramiką, więcej niż 10 lat we Lwowie. Jest to taki mój kawałek życia, bardzo ważny dla mnie. Tutaj jest mała część moich prac z gliny. Ta ceramika jest symboliczna, wypalone ma symbole - symbol ziemi, symbol słońca, radości, deszcz, wiatr - mówiła artystka.

Towarzyszyła jej córka Adrianna. Wystawę umilała muzyka skrzypcowa w wykonaniu Aleksandry Puczyńskiej. Wystawę można oglądać w Bibliotece Miejskiej do 25 lipca.

Svitlana Stankevych urodzona w 1985 roku we Lwowie. Ukończyła Lwowską Państwową Szkołę Muzyczną im. S.P. Ludkiewicza na kierunku Sztuka Muzyczna i Ukraińską Akademię Drukarstwa na kierunku Sztuka. Pracowała w Szkole Muzycznej dla Dzieci i jako artysta garncarz w stowarzyszeniu Artystycznym "Trypillia" we Lwowie. W 2018 roku przeprwadziła się do Polski, obecnie mieszka i pracuje w Wyszkowie. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice akrylowej, ceramikę artystyczną i użytkową.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówwernisażMGBP w WyszkowieSvitlana Stankevychmalarstwoceramika

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org