REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego

Nauka

25 czerwca uczniowie ze szkół średnich prowadzonych przez Powiat Wyszkowski zakończyli rok szkolny 2020/2021 i oficjalnie rozpoczęli wakacje.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rok szkolny 2020/2021 był rokiem trudnym. Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie i ich rodzice ponownie zostali postawieni przed wyzwaniem, jakim jest zdalne nauczanie. Izolacja wywołana pandemią ograniczyła możliwość udziału w konkursach, zawodach, ale także budowania relacji między rówieśnikami. 

Na uroczystości w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oprócz uczniów, absolwentów, dyrekcji i grona pedagogicznego obecni byli także Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Michał Giers, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Lewandowska. Nie tylko goście w swoich wystąpieniach skupili się na trudzie pracy i nauki związanym z pandemią, ale także uczniowie, którzy zaprosili na inscenizację obrazującą problem życia w odosobnieniu. Przygotowaną na tę okazję część artystyczną zakończyli tanecznie - pokazem poloneza. Dyrektor ZS nr 1 Marian Popławski podkreślił aktywność młodzieży, która brała udział w projektach realizowanych zarówno przez szkołę, jak i Powiat Wyszkowski. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło 34 uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki zarówno w nauce, jak i zachowaniu.

- Po raz pierwszy jestem na uroczystościach zakończenia roku szkolnego na terenie powiatu wyszkowskiego. Bardzo się cieszę, że jestem akurat w tej szkole, którą bardzo cenię, która ma bardzo dobre wyniki i wspaniałą młodzież. Bardzo cenię działalność zarówno tej szkoły jak i powiatu wyszkowskiego. Był to bardzo ciężki okres dla młodzieży, spowodowany pandemią. Dyrekcja, nauczyciele, osoby związane z oświatą robiły wszystko, by to zdalne nauczanie było na jak najwyższym poziomie. Jednak nie oszukujemy się, zważając między innymi na problemy techniczne, nie było to tym samym co nauczanie stacjonarne - podkreślił w swoim wystąpieniu Michał Giers, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Uwagę na ciężką sytuację związaną z pandemią zwrócił uwagę także przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak:

- Jest to dzień szczególny w historii 50-lecia istnienia tej szkoły. Zakończenie roku szkolnego w roku trudnym, takim, gdzie organy państwa, organy samorządowe, dyrekcja szkół, pracownicy musieli poradzić sobie z pandemią Covid 19. Uczniowie wszystkich szkół mieli w tym roku szkolnym ograniczoną możliwość edukacji, ale myślę, że dzięki pomocy wielu instytucji, zaangażowaniu kadry pedagogicznej i dyrekcji szkoły udało się nam ten program zrealizować. Ważnym elementem tego trudnego okresu, było to, że wielu z Was musiało skorzystać z elektronicznego systemu porozumiewania się na odległość - zaznaczył. - W imieniu Starosty Jerzego Żukowskiego, Samorządu Powiatu Wyszkowskiego, jak i swoim chciałem wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pracownikom i osobom zaangażowanym podziękować za wielki trud w okresie pandemii. Gratuluję także wszystkim uczniom i absolwentom i życzę, żebyśmy 1 września wrócili do normalności, jaką przez 48 lat istnienia tej szkoły mieliśmy możliwość obserwować.

25 czerwca był także dniem zakończenia 3-letniej nauki uczniów ze Szkoły Branżowej I Stopnia. Absolwentom uroczyście wręczono świadectwa ukończenia szkoły, a także nagrody za wysokie wyniki w nauce i statuetki za osiągnięcia sportowe.

Źródło: Powiat Wyszkowski

Zdjęcia dzięki uprzejmości I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie, Zespołu Szkół w Długosiodle, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat Wyszkowskizakończenie roku szkolnego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org