REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Twoje nawyki mogą wpływać na Twoje zdrowie - jak prawidłowo odpoczywać?

Kącik Prasowy

To, jak żyjemy i zachowujemy się, wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

REKLAMA

Tutaj możesz przeczytać więcej o aktywności fizycznej, odpoczynku, śnie i nawykach żywieniowych.

Aktywność fizyczna - ważna, by zachować zdrowie

Bycie aktywnym fizycznie na podstawie własnych możliwości jest dobre dla zdrowia psychicznego. Na przykład może ułatwić koncentrację, zapewnić lepszą pamięć i chronić przed depresją i demencją.

Śpij i wypocznij - najważniejszy jest zdrowy sen

Odpowiedni sen i relaks są ważne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Kiedy śpisz, ciało odpręża się, a wrażenia z dnia są przetwarzane. Łatwiej będzie Ci radzić sobie ze stresem i innymi małymi lub dużymi wyzwaniami. Często zdarza się, że śpi się gorzej, gdy życie jest ciężkie. Nie musi być to niebezpieczne, ale jeśli problemy ze snem nie znikną, możesz potrzebować pomocy lekarza. Potrzeba snu jest nieco zróżnicowana, ale każdy musi spać prawidłowo przez kilka godzin, aby odzyskać zdrowie fizyczne i psychiczne.

Rutyny i planowanie

Rutyny i planowanie mogą pomóc Ci znaleźć równowagę w codziennym życiu i mieć wystarczająco dużo czasu. To może być dobre dla twojego zdrowia psychicznego. Regularne pory na jedzenie, sen, regenerację i ćwiczenia mogą poprawić codzienne życie. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między pracą, nauką, codziennymi obowiązkami i wypoczynkiem. Możesz też planować inne sfery swojego życia, takie jak na przykład zakupy i wzmocnić swoje finanse — do tego będzie potrzebna Ci Kaufland gazetka lub inna gazetka pobliskiego sklepu — będziesz mógł zaplanować swoje cotygodniowe wydatki i uwzględnić w nich produkty promocyjne.

Jedzenie i nawyki żywieniowe

Nawyki żywieniowe są bardzo ważne dla dobrego samopoczucia, a jedząc zdrowe i urozmaicone dania, możesz poprawić swoje zdrowie. Dobre nawyki żywieniowe kształtują się wcześnie i są ważne przez całe życie. Na nawyki żywieniowe wpływa kilka czynników, takich jak dostępna żywność, zainteresowania, tradycje i to, na co Cię stać - dlatego planowanie zakupów z gazetką jest tak dobre - możesz kupić niektóre produkty w obniżonych cenach.

Stres i niepokój - jak sobie z nimi radzić?

Ludzie w różny sposób reagują na stres. Reakcja na stres nie musi być negatywna, ale może, na przykład, spowodować, że w razie potrzeby włożysz trochę dodatkowego wysiłku. Możesz także nauczyć się radzić sobie ze stresem na różne sposoby, czyli wzmocnić tzw. umiejętności radzenia sobie ze stresem. Stres może prowadzić do złego stanu zdrowia, jeśli utrzymuje się przez długi czas. Jeśli stres staje się rozległy i negatywny, trzeba coś zmienić. Wtedy możesz potrzebować wsparcia i pomocy.

Czy stres może być pozytywny?

W życiu jest tak wiele rzeczy, których nie możesz kontrolować, dlatego często zdarza się, że martwisz się i niepokoisz. Lęk może być również pozytywny i sprawiać, że zwracasz większą uwagę, czekasz i myślisz. Jednak martwienie się może również ograniczyć życie i na przykład sprawić, że przestaniesz robić rzeczy, które naprawdę chcesz robić. Wtedy może to prowadzić do różnych chorób.

Czas ekranowy - telewizja, komputer i telefon

Większość ludzi jest połączonych on-line przez większą część dnia zarówno w szkole, w pracy, jak i w domu. Rozwój technologiczny uprościł wiele aspektów życia, nie tylko kontakt z innymi ludźmi. Jednak istnieje ryzyko, że spędzanie czasu przed ekranem pożre większość Twojego czasu i odwiedzie Cię od innych ważnych rzeczy. Rozróżnienie między czasem spędzonym przed ekranem, który jest konieczny i pozytywny, a czasem, który zajmuje zbyt dużo czasu od reszty życia, może być dobre. Być może będziesz musiał pomyśleć o tym, ile czasu spędzasz w mediach społecznościowych i grach.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org