REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Psy będą miały plac zabaw

Miasto

Na osiedlu Polonez powstanie pierwszy w Wyszkowie plac zabaw dla psów. Na jego budowę Rada Miejska przeznaczyła 90 tys. zł. Na tej samej sesji radni zwiększyli wydatki na trzy place zabaw dla dzieci.

REKLAMA

Budowę parku z placem zabaw dla psów burmistrz zapowiadał w ostatniej kampanii wyborczej. Na lokalizację pierwszego takiego obiektu w Wyszkowie gmina wybrała osiedle Polonez - nieużytkowaną część terenu Szkoły Podstawowej nr 5. Wejście planowane jest od ul. Centralnej. 

- Jest to pomysł zasadny, ale nie trybem takim, jak wprowadzanie tego do budżetu. Taka inwestycja jest idealna w ramach budżetu obywatelskiego, który nie będzie niestety tworzony w gminie Wyszków, co jest bardzo złe - skomentował propocyję radny Adam Szczerba. - W obecnej chwili jest więcej przeciwników niż zwolenników tego pomysłu, a przy budżecie obywatelskim zebraliby się mieszkańcy, którzy za tym się opowiadają i oni mieliby promować ten pomysł i zyskać dla niego poparcie. 

W budżecie gminy zaplanowano na to zadanie 90 tys. zł, ale nie wiadomo czy to wystarczy.

- Te 90 tys. zł to nie wydaje się dużo. Ceny tych usług i wyrobów poszły bardzo w górę. Jesteśmy w trakcie tworzenia koncepcji, projektu. Na razie chcemy zabezpieczyć środki w budżecie i jak najszybciej wdrożyć to zadanie - mówił naczelnik wydziału inwestycji Adam Mróz.

- Pierwsza koncepcja, jaką otrzymaliśmy, opiewa na 150 tys. zł. Szukamy tańszych możliwości, tańszych ofert. Myślę, że jeszcze w wakacje ten wybieg powstanie - dodała naczelnik wydziału promocji Edyta Wittich.

Pieniądze potrzebne są na ogrodzenie terenu, przeszkody dla psów - większych i mniejszych, psią toaletę, specjalne pojemniki z workami na odchody. 

- Takich wybiegów powinno być w Wyszkowie kilka i jednym z typowanych miejsc jest park kolejowy (przy ul. Okrzei). To jest kolejna lokalizacja na tego typu inwestycję - zapowiedział Adam Mróz.

Radni poparli tę inwestycję, ale nie zabrakło też odniesień do placów zabaw dla dzieci. W budżecie przeznaczono bowiem dodatkowe pieniądze na trzy miejskie place zabaw dla najmłodszych: przy Przedszkolu nr 7, przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz na osiedlu Zapole - łącznie ponad 220 tys. zł. Nie spodobało się to przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiecie Piórkowskiej.

- Sama miałam psa i chodziłam z torebeczką do parku kolejowego, cudne miejsce, może dobrze, żeby tam powstał taki park. Ale mam trochę żalu. Tu za tym jestem absolutnie, za takim palcem dla psów, ale jak widzę kolejną zmianę w wydatkach i kolejny plac zabaw na osiedlu Młodych, ja oczywiście nie jestem przeciwna, ale może trzeba zrobić rekonesans po placach zabaw, gdzie one są potrzebne, bo są miejsca, gdzie są niewykorzystane a ja kolejny rok czekam na dokończenie mojego placu, strefy rekreacyjnej na ul. Prostej. Przyjrzyjmy się, gdzie brakuje i gdzie ten plac będzie wykorzystany. Mamy miejsca, gdzie ani jedna osoba na tym placu nie jest albo może jedna bo mamusia chce zaspokoić swoje dziecko to pójdzie gdzieś w pobliżu. Ale mamy kilka takich placów, gdzie nie ma dzieci albo kilka takich siłowni napowietrznych. A u mnie jest potrzeba i ja już błagam, apeluję, zróbmy wreszcie na Prostej to boisko czy ogrodzenie, które jest potrzebne. Przeznaczmy chociaż 120 tys. zł - stwierdziła. 

Adam Mróz wyjaśnił, że plac zabaw na osiedlu Młodych/ Zapole to także efekt oczekiwań społecznych, a za 120 tys. zł nie uda się zrealizować zakresu zadań, jakiego oczekuje E. Piórkowska na swoim osiedlu. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Szarik
W Wyszkowie mamy już wszystko tylko brakuje nam wychodka dla psów. A co z kotami i inna zwierzyną. A może urzędnicy i radni najpierw zajmą się zardzewiałymi i porwanymi zabawkami na placach zabaw dla dzieci. Jest takich Bardzo dużo i często stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka. Proszę jeszcze zatrudnić pracowników do wycierania psich łupek.
Zzzzz
A może pożyczyć z WAwy miasteczko z palet ,ale będzie ewropejsko .Wyszkow 2050.Ludzie z trudem opłacają podatki a oni w psie gowna pakują po 150 tys.A psi psycholog ,a dyżurny weterynaż ,jak już walki robic to na bogato. W Gminach Somianka,Zabrodzie,poszlo by na chodnik,kanalizacje ,przedszkola ,sport, a Wyszkow bogaty no cóż kto takiemu zabroni.
GIT
Litości... Włodarze i inni... jeśli właściciele owych zwierząt zaczną odprowadzać podatki to jestem za.. natomiast budżet gminny powinien finansować bardziej wyszukane inwestycje! Nie mam nic do psów i ich właścicieli... ale co gmina zaplanowała dla właścicieli kotów?
Zadowolony
I bardzo dobrze, popieram inwestycję, w końcu będzie miejsce na spokojną zabawę z najlepszym przyjacielem człowieka bez tych wrzeszczących bachorów, właściciele dzieci maja już place zabaw dla nich i 500+, czas by teraz powstało miejsce dla ludzi którzy dokonali słusznego wyboru i zainwestowali w psa a nie w bachora bo to nieopłacalna inwestycja na dłuższą metę, wiem co mówię wychowałem już 2...
Ewik
Super pomysł. W Wyszkowie nie ma gdzie z naszymi ulubieńcami wyjść. A muszą się przecież wybiegać a i tresurę łatwiej na takim placu przeprowadzić. Popieram!!!
ja
Ciekawe kiedy te psy spuszczone ze smyczy pogryzą kogoś lub inne zwierzęta na tym placu. A dzieci nie są niczyja własnością właścicielu psa-proszę ich nie traktować jak zwierzęta.
PsyGórą
No tak bo ten plac będzie po to żeby nielegalne walki psów urządzać albo żeby biegały bez opieki i gryzły każdego kto się nawinie, chyba że ktoś będzie na tyle głupi szczególnie z bombelkiem "o jaki fajny obcy piesio może pogłaszczę i podejdę na taką odległość by czuł niepokój i zagrożenie ze strony nieznajomej osoby, no bo co takiego może się stać?" czyli dzieci są tworem wolnym bez opiekunów tak? Ciekawa teoria, dzieci są gorzej jak zwierzęta, szczególnie kiedy mają rodziców mało myślących...
Koyot
A co z właścicielami kotów ,kanarkow,szynszyli lam,tygrysow ,szympansow itd.Czyli dyskryminacja.A co na to strajk kobiet ? .One terz chcą swój wybieg ,a geje ,a lezbijki?.Wszędzie długi ,do specjalisty kolejki na 24 miesiące,kuwa Wyszkowianieie. ocknijcie się bo zdechniemy na raka a liczą się tylko punkty podparcia!!!.Rada ma nas w dupie tylko dieta się liczy i reelekcja.
mieszkaniec
Wnioskuję o powstanie Parku Rozrywki Dla Myszy, takiego jak na Florydzie( luźny cytat z filmu ,,Zielona mila,,). Może pan Burmistrz wymusi na właścicielach czworonogów obowiązek sprzątania po swoich pupilach? Radzę wybrać się włodarzom naszego miasta w porze wyprowadzania, w okolice bloków. Ludzie wypróżniają swoich ulubieńców pod oknami ludzi z sąsiednich budynków. Wstyd!
Mieszkanka Natalina
Kocham zwierzęta a przede wszystkim psy ! Pies nie musi mieć placu zabaw można pieska wziaść za miasto , są miejsca gdzie pieska bezpiecznie można puścić ze smyczy i się z nim wyhasać ! A mieszkańcy Natalina nie mogą nawet wyjść na spacer , ponieważ nie ma chodnika a po drodze aż strach przez wariatów jeżdżących w terenie zabudowanym 150 km/h jak nie lepiej mało co głowy nie urwie . Oczywiście Burmistrz twierdzi że w tym roku to tylko 1/3 chodnika zrobi bo go nie jest stać! A plac zabaw dla naszych dzieci to można tylko pomarzyć, Burmistrz ma w tym momencie wymówkę "nie ma gdzie , gminy nie jest stać na kupno działki " ale nasza wspólną szkołę to potrafił sprzedać !
Bodo
Ciekawe kiedy pani Piórkowska dokonała tak szczegółowych oględzin placów zabaw żeby stwierdzić na których się ktoś bawi? wygląda na stałą bywalczynię piaskownic ;) Skoro ma tyle czasu niech się przjrzy równie dokładnie umorzeniom podatków które poczynił jej burmistrz - tam znajdzie pieniądze na swoją i wiele innych stref rekreacji
Monter
Już chciałem powiedzieć niech straż miejska sprawdzi place zabaw czy urządzenia na nich nie zagrażają dzieciom... A straży nie ma bo zlikwidowana. W takim razie urzędnicy z P. Mrozem na czele w teren na rekonesans. Poproszę o raport ze stanu placów zabaw również tych przy ul Prostej i również w centrum miasta.
M.
Poziom komentarzy sięgnął dna. Widać teraz, jakie małomiasteczkowe mamy społeczeństwo. Kultury za grosz, ortografia dramat, myślenie średniowieczne...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org