REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Załoga Tratwy Pielgrzym znowu wyrusza na szlak

Turystyka

,,Wartość Wisły dla każdego polskiego wioślarza wskazał Stefan Żeromski, mówiąc o niej, że ,,nim zginie w niedocieczonej morza tajemnicy – wykreśla kierunek westchnieniu polskiemu, tęsknej źrenicy pokazuje cel”. Tratwa Pielgrzym" pływała już po wodach polskich rzek i po Bałtyku m.in. dla uczczenia wielu ważnych dla Polski wydarzeń: 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, 100. lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej i 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Jej załoga to nie tylko miłośnicy wody, dbający o ekologię, piękno przyrody ojczystej, ale też interesy gospodarcze, umiejętne wykorzystanie żeglugowych szlaków śródlądowych dla rozwoju miast nadwiślańskich.

REKLAMA

Wisła to Królowa Polskich Rzek. Nie byłoby Wisły gdyby nie jej dopływy, które jak wierne służki wspierają swoją Panią aby dumnie zmierzała do Polskiego Bałtyku. Załoga Tratwy Pielgrzym już po raz czwarty wyrusza na szlak aby sławić dorobek świętego Jana Pawła II. Tegoroczna ekspedycja będzie miała inny charakter. Organizatorzy zapraszają do wspólnego spływu kajakarzy. Ich udział nawiązuje do upodobań naszego Papieża do uprawiania sportów wodnych.

Wyprawę swoimi patronatami objęli: kpt. ż.w. dr Andrzej Królikowski prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, Jerzy Żukowski starosta wyszkowski.

Spływ rozpocznie się w Wyszkowie nad Bugiem. Trasa będzie wiodła rzeką Bug, Noteć, Jeziorem Zegrzyńskim, Kanałem Żerańskim, Wisłą. Załoga tratwy Pielgrzym oraz towarzyszące im obsady na kajakach pokonają kolejne odcinki. Podczas postojów zaplanowano spotkania z władzami samorządowymi, przedstawicielami organizacji społecznych. Na pokładzie tratwy Poczta Polska zorganizuje tzw. ,,Pocztę Wodną”. Stosowane będą okolicznościowe datowniki pocztowe oraz wydane zostaną kartki i znaczki pocztowe. Impreza skierowana jest do wszystkich chętnych , którzy wyrażą akces przepłynięcia jednego lub więcej odcinków spływu. Organizatorzy nie określają granic wiekowych. Uczestnicy mogą być w grupach zorganizowanych lub indywidualnie.

Zaplanowana trasa obejmuje odwiedzenie dwunastu miejscowości. Tam będzie można dołączyć do wyprawy:

3 lipca Wyszków - Popowo

4 lipca Popowo - Nieporęt

5 lipca Nieporęt - Śluza Żerań

6 lipca Śluza Żerań - Nowy Dwór Mazowiecki

7 lipca Nowy Dwór Mazowiecki - Czerwińsk

8 lipca Czerwińsk - Kępa Polska

9 lipca Kępa Polska - Płock

10 lipca Płock - Nowy Duninów

11 lipca Nowy Duninów - Włocławek

12 lipca Włocławek - Nieszawa

13 lipca Nieszawa - Toruń

14 lipca Toruń - Port Drzewny.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówTratwa PielgrzymLiga Morska i Rzeczna

Komentarze

Wyga
Noteć? Chyba o coś innego chodziło.- poprawcie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org