REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wakacyjny "Deptak" (VIDEO)

Rozrywka

Dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego wakacyjny klimat wyszkowianie poczuli dzięki tancerzom występującym w "Deptaku Tanecznym 2021". Mimo wielu przeciwności - pandemii, braku możliwości normalnych prób, a nawet niesprzyjającej tego dnia pogody - pokaz doszedł do skutku i był gromko oklaskiwany przez publiczność.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pokaz miał się odbyć dla całego miasta, na scenie na placu Miejskim, ale z powodu zapowiadanych burz i deszczu został przeniesiony do WOK "Hutnik". Radość ze spotkania z publicznością po tak długiej przerwie i mimo niesprzyjających okoliczności wyraziła Jola Wiśniewska, współtwórczyni widowiska. 

- Cieszmy się, że możemy się spotkać, możemy tańczyć, bawić się - powiedziała do publiczności.

W tegorocznym "Deptaku tanecznym", do którego przygotowania były wyjątkowo trudne i przebiegały w nadzwyczajnych warunkach, zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne MB Studio Tańca Martyny Busławskiej, Szkoły Tańca Deptak Joli Wiśniewskiej oraz Wyszkowski Teatr Tańca. A pokaz rozpoczęły jedne z najmłodszych tancerek - grupa Perełki, która zaprezentowała się w hawajskim wakacyjnym tańcu. Równie mocno oklaskiwane były najmłodsze wykonawczynie - z grupy Bąbelki. Publiczność podziwiała jeszcze grupy "Gwiazdy bez nazwy", "Hop slip", "Buma", "Replay", "Apropo", "Keep smiling". Aplauz wbudziły pokazy starszych tancerzy. Etiudę "Ptaki" wykonał Wyszkowski Teatr Tańca Junior. W układzie zatytułowanym "Czas" zaprezentował się natomiast Wyszkowski Teatr Tańca. Ogromne wrażenie zrobiły pokazy solistów - Nikoli Prus, Antoniny Gołębiewskiej oraz duet Joanna Szymanik i Błażej Król.

Tancerze WTT wprowadzili wyszkowian w wakacyjny klimat, ale sami odpowczywać jeszcze nie zamierzają. Przed nimi konkursy, mistrzostwa, festiwale. A od września praca nad nowym widowiskiem "Deptak Taneczny". 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Teryka
Gratulacje dla dzieciaków, tylko nie pochorujcie się. Życzę Wam sukcesów na festiwalach i konkursach.
Monica
Czy Tuba mogłaby się zainteresować dlaczego dyr Kowalski dokonuje podziału dzieci w tym mieście na te, które mogą wystąpić na żywo w jego hutniku i pandemia wtedy nie przeszkadza oraz na te, które nie mogą wystąpić na żywo tydzień wczesniej, bo jest ich za dużo jak na pandemię i ich trzeba będzie oglądać w Internecie? Tak się głośno zastanawiam, dlaczego takie rzeczy się dzieją w tem mieście w biały dzień
ja
Wg mnie Kowalski robi tak jak każe mu Burmistrz, jak zawsze nie ma swojego zdania.A zasady występu w pandemii stosuje tak jak mu się w danej chwili podoba. Ma "wspaniałego" nauczyciela z UM. Burmistrz robi to co chce-polecam artykuł na temat budowy bloku przy osiedlu Witosa na Tubie Wyszkowa -zdanie 200 osób się nie liczy. W naszym mieście nic się nie zmieni dopóki Burmistrzem jest ten pan a i jego następca pewnie nie będzie lepszy, jeżeli będzie rekomendowany przez obecnego.
zdegustowana
Czytam i mysęl że właśnie rządząca ekipa osiągnęła swój cel. A wy głupi nie rozumiecie. Zamiast się zjednoczyć, współpracować, wspierać to walczycie zajadle ze sobą jak lwy a tymczasem oni umacniają się przy żłobie. Ogarnicje się i zrozumcie że w interesie was wszystkich i Sylaby i Tomitofy, i Oberka i wszystkich zespołow tanecznych, teatrów, zespoów ludowych, rockowych, popowych itp. jest odsunięcie tej ekipy od władzy, zmiana rządzących którym wreszcie nie trzeba będzie się w pas kłaniać za to że pozwolili wejśc na salę w hutniku. Nie rozumiecie tego że przyczyniacie się podziałami i kłótniami do umacniania tej patologii, prymitywizmu i nijakości jaką ofeeruje nam obecna władza? Odpowiedzcie sobie na pytanie - czy chcecie dalej podziałow na lepszych i gorszych (wg pani naczelnik), godnych i niegodnych, naszych i waszych, poprawnych politycznie i niepoprawnych? Czy chcecie dalej patrzeć na rozpad kultury w mieście, na promowanie tandeciarstwa i taniej rozrywki? cdn.
zdegustowana
Czy chciecie dalej karierowiczów u sterów którzy piastują funkcję tylko dlatego prywatnie i towarzysko lubią się z burmistrzem? Jeśli tak to dalej kłóććie się i skaczcie sobie do oczu. Właśnie robicie im prezent a oni śmieją się z was w godzinach pracy za wasze pieniądze
ja
Niestety ma pani racje.Była już taka propozycja żeby wszystkie zespoły wystąpiły razem,poruszana na debacie o kulturze, na której zabrakło p. Naczelnik Wydziału Kultury p.Wittich Jak widać Burmistrz, Kowalski mają swoja debatę i soje ulubione zespoły.
odpowiedz do zdegustowanej
Niestety górnolotne hasła nie wystarczą Droga Pani do żadnej zmiany na lepsze. Nie ma mowy o zjednoczeniu w Wyszkowie w jakiejkolwiek sprawie, bo miasto jest podzielone na każdym polu, zresztą dokładnie tak samo jak nasz kraj. Nie da się w tym mieście wspolnie nic zorganizować, bo miasto jest tak rządzone, żeby ludzie skakali sobie do gardeł, wlasnie przez takie sytuacja jak ta, że jedne dzieci moga tanczyc w hutniku, a inne nie mogę.
Przedszkolanka
Miały wystąpić także wyszkowskie przedszkolaki, które przedszkole było reprezentowane, jeśli można wiedzieć? Nie chodzi mi o przedszkolaki z wymienionych grup tanecznych w artykule.
nie wiem
Ktoś może mi wyjaśnić czy MB Studio Tańca Martyny Busławskiej, Szkoła Tańca Deptak Joli Wiśniewskiej oraz Wyszkowski Teatr Tańca mają coś ze sobą wspólnego, czy są to trzy odrębne działalności?
wyszkowianka
Martyna Busławska to córka p. Joli Wiśniewskiej. Szkołę Tańca i Deptak prowadzi p. Wiśniewska a Teatr Tańca p. Busławska. Więc to prywatny rodzinny interes , na który co miesiąc rodzice tańczących tam dzieci płacą pieniądze.
obserwator
Ponieważ p.Wiśniewska żyje w dobrych stosunkach z dyr Hutnika i Burmistrzem, to ich nie obowiązywał limit dzieci będących na scenie i za kulisami. I tyle w temacie ograniczeń w dobie pandemii.
Zainteresowany
A te dotacje na kulturę w naszym mieście to na co w końcu poszły, bo już nie ogarniam?
Rodzina
na rodzinę, wszak polityka prorodzinna gòrą w naszym Urzędzie.
do obserwator
Co ty bredzisz. Jeśli w takich dobrych stosunkach żyją to dlaczego próby mają na WOSIRze a nie w HUTNIKU? Zapewne jesteś z SYLABY i oczywiście żal ci , że w końcu w Wyszkowie dobiega końca "terror SYLABY" i pokazuje się inne formy taneczne. A swoją drogą to super wydarzenie. Brawo dla dzieci i opiekunów.
obserwator
A czemu ten zarzut ma służyć? Każdy ma prawo do swojego zdania i niekoniecznie musi byś związany z Sylabą. Sam wpis już pokazuje słuszność tezy-uderz w stół a nożyce się odezwą Poza tym wystarczyło przyjść do Hutnika na występ żeby zobaczyć ten ogrom widzów, bez maseczek, bez zachowania odległości. Na pewno na ten temat mogą się tez wypowiedzieć panie ,które wykonywały zdjęcia na tej imprezie.
DO OBSERWATOR
Do własnego zdania owszem, ale twoja wypowiedź nie ma z tym nic wspólnego. Ty posądzasz p. Wiśniewską o dobre stosunki z Burmistrzem i Dyr. Hutnika. Skąd takie informacje? A nożyce faktycznie się odezwały w twojej wypowiedzi.
Widz
To co się działo na tej sali to istny armagedon. Ludzie siedzieli jedno przy drugim, bez maseczek, dystansu jakiegokolwiek reżimu. Wpuszczali na łeb na szyje. A pan dyrektor stał sobie uśmiechnięty od ucha do ucha. Ktoś powinien się tym zainteresować. Nadal funkcjonują obostrzenia odnośnie dystansu czy maseczek a tu co się działo?niech teraz się modlą żeby nikt nie zachorował... bo nie wiem w jaki sposób chcieliby odnaleźć osoby, które ewentualnie mogły się zarazić...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org