REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Ornitologiczne spływy kajakowe

Turystyka

Mazovian Wildlife zaprasza na ornitologiczne spływy kajakowe rzeką Bug.  Najbliższe spływy odbędą się na odcinku Tuchlin - Kamieńczyk.

REKLAMA

Obserwowanie ptaków z kajaka jest nieco inną formą obserwacji niż te tradycyjne. Ptaki nie wykazują dużego lęku przed człowiekiem w dziwnej skorupie unoszącej się na wodzie, można obserwować je z odległości kilku metrów - przesadnie się jednak nie zbliżając, by ich niepotrzebnie nie płoszyć. Są duże szanse podczas spływu zaobserwować bielika, trzmielojada, bociana czarnego, zimorodka, brzegówki, samotniki, piskliwce, sieweczki rzeczne oraz wiele innych.

- Podzielimy się na dwie grupy po 6 kajaków, ornitologicznie jedną grupą zaopiekuje się Marek, drugą Rafał. Popłyniemy z Tuchlina do Kamieńczyka. Trasa liczy 20 km. Bardzo spokojnym tempem pokonuje się ją w czasie 5-6 godzin. Po drodze będziemy mijać wyspy, piaszczyste łachy, urwiste brzegi. Będziemy płynąć w otoczeniu łąk, łęgów wierzbowych oraz lasów porastających brzegi rzeki. Przewidujemy jeden dłuższy postój na posiłek, krótsze w zależności od potrzeb uczestników - mówia organizatorzy Rafał Wyszyński, Marek Twardowski z Mazovian Wildlife.

Każdy z uczestników otrzyma kapok w odpowiednim rozmiarze, dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą popłynąć tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Konieczne jest dobre zabezpieczenie przed słońcem odsłoniętych części ciała - nakrycie głowy, odzież z długim rękawem, długie spodnie, bądź krem zabezpieczający przed poparzeniami słonecznymi. 

Najbliższe spływy zaplanowane są na 27 czerwca i 4 lipca. Spotkanie uczestników o godzinie 7:30 na przystani w Brańszczyku, na końcu ulicy Jana Pawła II. Tam będzie można zostawić samochód i wszyscy zostaną przewiezieni do Tuchlina, gdzie rozpocznie się spływ. Link do mapy z zaznaczonym miejscem zbiórki: na mapie kliknij tu. Linki do pozostałych map - miejsce rozpoczęcia spływu: Tuchlin - kliknij tu, miejsce zakończenia spływu: Kamieńczyk - kliknij tu.

Cena uczestnictwa to 110 zł od osoby dorosłej i 80 zł od dziecka/ osoby niepełnoletniej. W cenie znajduje się wynajem kajaka, dowóz, opieka przewodnika. Informacje udzielane i zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, mailowo, poprzez messenger:

tel. +48 882 136 058

e-mail: rafal@mazovianwildlife.com

https://www.facebook.com/mazovianwildlife

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Parking kosztem terenu szkoły
A co na to wszystko rodzice dzieci z SP 1. Zainteresowani tematem i warunkami edukacji ich pociech?
babcia
Aby ułatwić inwestowanie
Dziś ostatni dzień zgłaszania uwag do planu. Ważki temat.
roms
Parking kosztem terenu szkoły
Waldek masz rację w tym miescie to już kolejna chora sytuacja
Tadek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Środa
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca

REKLAMA