REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ornitologiczne spływy kajakowe

Turystyka

Mazovian Wildlife zaprasza na ornitologiczne spływy kajakowe rzeką Bug.  Najbliższe spływy odbędą się na odcinku Tuchlin - Kamieńczyk.

REKLAMA

Obserwowanie ptaków z kajaka jest nieco inną formą obserwacji niż te tradycyjne. Ptaki nie wykazują dużego lęku przed człowiekiem w dziwnej skorupie unoszącej się na wodzie, można obserwować je z odległości kilku metrów - przesadnie się jednak nie zbliżając, by ich niepotrzebnie nie płoszyć. Są duże szanse podczas spływu zaobserwować bielika, trzmielojada, bociana czarnego, zimorodka, brzegówki, samotniki, piskliwce, sieweczki rzeczne oraz wiele innych.

- Podzielimy się na dwie grupy po 6 kajaków, ornitologicznie jedną grupą zaopiekuje się Marek, drugą Rafał. Popłyniemy z Tuchlina do Kamieńczyka. Trasa liczy 20 km. Bardzo spokojnym tempem pokonuje się ją w czasie 5-6 godzin. Po drodze będziemy mijać wyspy, piaszczyste łachy, urwiste brzegi. Będziemy płynąć w otoczeniu łąk, łęgów wierzbowych oraz lasów porastających brzegi rzeki. Przewidujemy jeden dłuższy postój na posiłek, krótsze w zależności od potrzeb uczestników - mówia organizatorzy Rafał Wyszyński, Marek Twardowski z Mazovian Wildlife.

Każdy z uczestników otrzyma kapok w odpowiednim rozmiarze, dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą popłynąć tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Konieczne jest dobre zabezpieczenie przed słońcem odsłoniętych części ciała - nakrycie głowy, odzież z długim rękawem, długie spodnie, bądź krem zabezpieczający przed poparzeniami słonecznymi. 

Najbliższe spływy zaplanowane są na 27 czerwca i 4 lipca. Spotkanie uczestników o godzinie 7:30 na przystani w Brańszczyku, na końcu ulicy Jana Pawła II. Tam będzie można zostawić samochód i wszyscy zostaną przewiezieni do Tuchlina, gdzie rozpocznie się spływ. Link do mapy z zaznaczonym miejscem zbiórki: na mapie kliknij tu. Linki do pozostałych map - miejsce rozpoczęcia spływu: Tuchlin - kliknij tu, miejsce zakończenia spływu: Kamieńczyk - kliknij tu.

Cena uczestnictwa to 110 zł od osoby dorosłej i 80 zł od dziecka/ osoby niepełnoletniej. W cenie znajduje się wynajem kajaka, dowóz, opieka przewodnika. Informacje udzielane i zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, mailowo, poprzez messenger:

tel. +48 882 136 058

e-mail: rafal@mazovianwildlife.com

https://www.facebook.com/mazovianwildlife

 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org