REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

PWSIiP w Łomży trzecia w kraju

Nauka

Wysoka pozycja Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w prestiżowym rankingu pisma „Perspektywy”. Uczelnia zajęła trzecie miejsce w kraju wśród publicznych uczelni zawodowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Bardzo mnie cieszy ten sukces - mówi prof. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP. - Świadczy on o tym, że jesteśmy jednostką rozpoznawalną zarówno w regionie, jak i kraju, a wśród uczelni zawodowych mamy już ugruntowaną pozycję. Gratuluję wszystkim pracownikom i studentom. Jestem dumn y z naszej wspólnoty akademickiej.

Ranking Szkół Wyższych organizowany jest przez „Perspektywy” po raz 22. Uwzględnia 27 wskaźników, które składają się na sześć grup. PWSIiP najlepiej wypadła w kategoriach siła naukowa, absolwenci na rynku pracy i potencjał dydaktyczny. W sumie zdobyła 82,2 pkt. Najwięcej - 100 pkt - wśród ocenianych uczelni zdobyła za efektywność pozyskiwania środków zewnętrznych. Dzięki nim PWSIiP realizuje projekty, które wspierają proces dydaktyczny poprzez zakup nowego sprzętu, wyposażania pracowni, jak też podnoszenie kwalifikacji pracowników i studentów w zakresie znajomości języków obcych czy pozyskiwania certyfikatów zawodowych.

W rankingu publicznych uczelni zawodowych najważniejszym aspektem jest pozycja absolwentów na rynku pracy, mierzona przez ogólnopolskie badanie Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tu łomżyńska uczelnia otrzymała 67,76 pkt, co jest czwartym wynikiem w kraju. To ważne osiągnięcie, ponieważ pokazuje skuteczność dostosowania oferty kształcenia do zapotrzebowania regionalnej gospodarki.

- Zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby pracodawców - podkreśla rektor Surowik. - Proponowane kierunki studiów podyplomowych, np. transport drogowy, rachunkowośc i finanse, cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów, co dowodzi, że tacy specjaliści są poszukiwani. Z tą właśnie intencją tworzymy w tym roku nowe kierunki: mechatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności. Mamy nadzieję, że one również wpiszą się w zapotrzebowania regionu na wysokowykwalifikowanych pracowników.

PWSIiP w ubiegłym roku uplasowała się na siódmym miejscu w rankingu. Tegoroczna pozycja świadczy o stałym wzroście jakości kształcenia.

- Uważamy, że jakość kształcenia i badań podlega ocenie i właśnie dlatego od lat publikujemy rankingi pomocne zarówno dla konkurujących ze sobą szkół wyższych, jak i dla kandydatów w wyborze najodpowiedniejszych studiów - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Ranking „Perspektyw” to jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w ŁomżyPWSIiP w Łomży trzecia w kraju

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org