REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gra dla integracji

Miasto

Około 40 uczestników 23 czerwca wzięło udział w grze miejskiej pn. "Tacy Sami" zorganizowanej po raz pierwszy przez PSOUU Koło w Wyszkowie. Celem gry jest wzrost świadomości i akceptacji mieszkańców Powiatu Wyszkowskiego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integracja poprzez wspólne działania tych środowisk.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Dwa tygodnie temu wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich szkół w gminie Wyszków. Mamy w planach kontynuować taką grę co roku. Gra ma przede wszystkim nauczyć tych młodych ludzi nowych umiejętności społecznych m.in. jak sobie radzić w grupie, jak ważna jest empatia do drugiego człowieka, jak zapełniać sobie kreatywnie czas i jak pokonywać pewne przeszkody i słabości. Tak naprawdę każdy jest dzisiaj drużyną zwycięzką. Młodzież świetnie sobie poradziła ze wszytskimi zadaniami - mówiła Joanna Kulesza kierownik PŚDS w Wyszkowie.

W grze udział wzięli uczniowie SP nr 1, SP nr 2 w Wyszkowie, ILO im. C.K. Norwida, CEZiU Kopernik, SP w Białymbłocie. Punkt startowy gry zlokalizowany był przed budynkiem, w którym siedzibę ma PŚDS przy ul. Świętojańskiej. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie zagadek i wykonanie powierzonych zadań w sześciu punktach kontrolnych, rozmieszczonych na terenie miasta m.in. dworzec PKP, punkt pocztowy przy ul. Daszyńskiego, okolice basenu, ul. Serocka, OREW przy ul. 1 Maja i obelisk Wazów przy ul. 3 Maja. Łącznie udział wzięło 10 drużyn. W każdym punkcie czekała Wyrocznia czyli podopieczni PSOUU. Każda drużyna rozwiązywała zadania na czas i zdobywała punkty. Uczestnicy musieli wykazać się sporą wyobraźnią i intelektem. Uczniowie musieli powiedzieć np. co Wyrocznię wzrusza, czego najbardziej się boi, czego jej najbardziej brakuje, w czym uczestnicy i wyrocznia są do siebie podobni? To zmuszało uczniów do przemyśleń nad sytuacją osoby niepełnosprawnej, a jednocześnie wpisywało się w cel całego działania. Odpowiedzi udzielał każdy z zespołu. Do odnalezienia były także tajemnicze kawałki mapy, którą na koniec w punkcie końcowym, który znajdował się na placu Miejskim w Wyszkowie uczestnicy ułożyli w całość, okazało się, że to instrukacja budowy mostu na linach, było to nie lada wyzwanie dla uczestników, ale sprawiło to także wile zabawy. Przekazem tego zadania było jak wspólnie budować mosty w relacjach międzyludzkich.

Po zsumowaniu punktów zwycięzką drużyną okazali się uczniowie klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy VIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, trzecie miejsce przypadło uczniom klasy III i VI ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali karty podarunkowe do Media Expert. Na wszystkich uczestników czekały upominki przekazane przez panią Magdaleną Kowalską z firmy "Ferdinand Bilstein". Wolontariuszami, którzy koordynowali grę, byli podopieczniu wyszkowskiego Monaru. Inicjatorem gry był Maciej Stępniak - pedagog z PSOUU Koło w Wyszkowie. 

PSOUU zamierza także z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizować happening pn. „Tacy sami - bez ściany między nami”. Wydarzenie planowane jest na lipiec w parku miejskim.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówgra miejskiej pn. "Tacy Sami"PSOUU Koło w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org