Wygrana w ostatniej kolejce. Teraz czas na baraże

Autor: Marcin Pieniążek

Sport | Środa, 23 cze 2021 09:06

Bug Wyszków pokonał 6:4 Legionovię II Legionowo. Mimo, że goście narzucili twarde warunki, Bug nie odpuścił i zgarnął trzy punkty. Cztery gole strzelił w tym meczu Łukasz Damętko. Teraz przed podopiecznymi Krzysztofa Ogrodzińskiego baraże.

Start meczu opóźniła nieco ulewa, która w środowy wieczór 22 czerwca przechodziła nad Wyszkowem. Ale później piłkarze dali kibicom popis umiejętności. Strzelanie rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie po niespełna dziesięciu minutach spotkania. Bug napierał i wreszcie w 30. minucie doprowadził do remisu. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Maciak. Gospodarze nie cieszyli się jednak z remisu zbyt długo, chwilę później goście ponownie trafili do bramki wyszkowskiego zespołu. I pierwsza połowa skończyła się jednobramkową przewagą zespołu z Legionowa.

Drugie 45 minut stało pod znakiem ciekawej i otwartej gry z obydwu stron, a przede wszystkim goli. Trener Krzysztof Ogrodziński dokonał w przerwie trzech zmian. Na placu gry pojawił się m.in. Łukasz Damętko i to on doprowadził do remisu. Zespół z Legionowa jednak nie zamierzał łatwo odpuścić. Chwilę później goście ponownie mieli na koncie jednego gola więcej niż Bug. Gospodarze również dotrzymywali kroku rezerwom Legionovii. Po dwójkowej akcji z Krzysztofem Maciakiem ponownie na listę strzelców wpisał się Damętko. W kolejnych akcjach gra wyszkowskiego zespołu coraz bardziej się nakręcała. Maciej Czabaj wykorzystał podanie Damętki i Bug wyszedł po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Kolejne gole były kwestią czasu, a popis umiejętności dawał Łukasz Damętko. Grający w tym spotkaniu na pozycji napastnika dołożył do swojego dorobku jeszcze dwa gole. Przyjezdni w końcówce odpowiedzili jeszcze trafieniem z rzutu wolnego. Jednak to Bug mógł cieszyć się z okazałego zwycięstwa i trzech punktów na zakończenie sezonu.

Teraz podopiecznych Krzysztofa Ogrodzińskiego czekają baraże. Wyszkowianie czekają na to, z kim przyjdzie im się zmierzyć w finałowych pojedynkach o awans do IV ligi. O promocji do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwa spotkania. Bug sezon zakończył na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 83 punktów. Zespół z Wyszkowa 26 spotkań wygrał, 5 zremisował i 3 przegrał. Szkoda zwłaszcza końcówki sezonu, bo przez dłuższy czas zespół Krzysztofa Ogrodzińskiego przewodził stawce, by na samym finiszu zostać wyprzedzony przez Sokoła Serock.

Bug Wyszków - Legionovia II Legionowo 6:4 (1:2)

Gole dla Bugu: M. Maciak 32 (karny), Damętko 49, 58, 74, 77, Czabaj 64.

Bug: Augustyniak - Nogaj, M. Maciak (k), Skoczeń - Ciach (46. Penkul), Wojtkowski (83. Rytelewski), Krawczyk, J. Rejnuś (38. B. Rejnuś), K. Maciak (85. Kopiejewski) - Rudnik (46. Czabaj), Kamiński (46. Damętko).F