REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„I tak ja widzę przyszłą w Polsce sztukę...”

Kultura

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie zaprosił 22 czerwca na wyjątkowy koncert pn. "Norwid, czyli kameralny koncert pod kasztanem". Zaprezentowali się wokaliści, duety i zespoły z "Norwida", które wykonały muzykę lat 80., 90., rock, blues, muzykę alternatywną, folkową oraz klasyczną.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncert zaplanowany był na placu szkolnym pod słynnym z takich wydarzeń kasztanem, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne został przeniesiony do sali gimnastycznej. Wydarzenie zainaugurował Jan Książek uczeń I LO w Wyszkowie, który wspólnie z Basią Rutką poprowadzili koncert.

- Pomysł na dzisiejszy koncert zrodził się około trzech miesięcy temu. Chcielibyśmy pokazać to, co przygotowaliśmy w domu podczas pandemii. Muzyka towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów i na przestrzeni tego czasu zmieniała się, rozwijała, nabierała innego znaczenia. Muzyka zawsze wyrażała uczucia - czasem lepiej niż słowa. W ciągu wieków powstawały nowe gatunki muzyki, które nadal przenikają się i czerpią z siebie nawzajem i chyba nikt nie zna dokładnej liczby stylów muzycznych. W naszym koncercie, zatytuowanym "Norwid" - czyli kameralny koncert, można będzie usłyszeć te najważniejsze i chyba najbliższe naszej szkole gatunki muzyczne. Jak powiedział sam Norwid "I tak ja widzę przyszłą w Polsce sztukę" - my postaramy się tę sztukę pokazać, a wy zainterpretujecie ją dowolnie - mówił prowadzący.

Koncert rozpoczął duet Alicja Wieczorek i Karolina Pyśk z piosenką pt."Ramię w ramię". Wystąpiła również absolwentka "Norwida" Zofia Babis, która wykonała utwór pt. "Love on the brain". W chwile nostalii i refleksji wprowadził duet Oliwia Kaczmarska i Gabrysia Podraszka utworem pt. "W dobrą stronę". Igor Truszczyński wykonał utwór z repertuaru Dawida Podsiadło pt. "Nie Kłami". Swoje muzyczne pasje zaprezentowała absolwentka Basia Kędzior, która wykonała utwór pt. "Nieobecni". Solistka obecnie uczy się w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu na Wwydziale piosenki estradowej. Uczennica Natalia Kroczek zaprezntowała utwór pt. "Payphone". W klimaty pieśni ludowych przeniósł kwartet w składzie Alekandra Kot, Karolina Liśkiewicz, Karolina Zwolińska i Szymon Kurowski, Zaprezentowali oni piosenkę pt. "Dwa serduszka, cztery oczy". Barbara Rutka przy akompaniamencie gitary Anny Szpondowskiej wykonała piosenkę z repertuaru Rihanny pt. "Stay". Energetyczny występ zaprezentował zespół szkolny "Endless Holiday", który wykonał polskie utwory lat 80' i 90' m.in. "Pada deszcz" czy "Obudź się". Zespół gra w składzie: Mikołaj Głosek, Hubert Kowalczyk, Jan Korczakowski i Marcin Markowski. Prezentacje wokalne i muzyczne przygotowali jeszcze: Ignacy Michalik, Piotr Lewandowski, Patrycja Łapińska i Kacper Zyśk, zespół Ani Zalewskiej w składzie - Ewa Głowacka, Zuzanna Perzyna, Amelia Sitkowska, Antek Rosłon (gościnnie Kajetan Michalik, Olek Godłoza, Maciej Chaciński) oraz zespół szkolny w składzie: Wiktoria Kukwa, Wiktoria Marszał, Ola Głębiewska, Maks Martyna, Jan Książek, Dawid Karczewski, Izabela Michalik.

W trakcie występów była możliwość zakupienia domowych wypieków, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczone na cele charytatywne.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówI LO im. C.K.Norwida w Wyszkowie"Norwid czyli kameralny koncert pod Kasztanem"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org