REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zielone światło dla "Panattoni"

Powiat

Wójt gminy Brańszczyk wydał decyzję środowiskową dla inwestycji polegającej na budowie zespołu produkcyjno - magazynowo - usługowego w Turzynie. Inwestorem jest Panattoni Europe, które chce stworzyć przy S8 w gminie Brańszczyk prawdziwe centrum magazynowe, a docelowo także stację benzynową z restauracją.

REKLAMA

Spółka Panattoni Europe od sierpnia 2019 roku starała się o "zielone światło" dla swojej inwestycji w gminie Brańszczyk. Firma zajmuje się budową powierzchni magazynowych i logistycznych. W Polsce od 2005 roku jest właścicielem 60 proc. hal - najbliżej można takie spotkać w Radzyminie, w Emilianowie, w Grodzisku Maz. Współpracuje z międzynarodowymi firmami: Amazon, Leroy Merlin, Tesco, DHL. Jak informowali radnych gminy kilka miesięcy temu przedstawiciele Panattoni Europe, inwestor posiada tereny bezpośrednio za magazynem Lidla w Turzynie i tu ma stanąć pierwsza hala o powierzchni 11,5 hektara. Kolejna - w Trzciance - po północnej stronie drogi ekspresowej, to inwestycja o powierzchni 46 tys. m kw. Po południowej stronie ma być też budowa stacji paliw z punktem obsługi podróżnych. Inwestor obiecuje około 1000 nowych miejsc pracy.

Firma lobbowała w gminie za skróceniem procedur zmierzających do budowy kompleksu magazynów. Przysłużyłoby się temu zwolnienie z obowiązku opracowania raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Inwestor przekonywał, że wystarczy opracowanie karty informacyjnej inwestycji, bo inwestycja nie należy do szczególnie uciążliwych dla środowiska. Jednak wójt decyzją z grudnia 2019 roku zobowiązał firmę do opracowania raportu oddziaływania na środowisko. Wcześniej zasięgnął opinii trzech instytucji (Sanepid, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej), z których jedna - RDOŚ - wskazała na potrzebę sporządzenia raportu.    

Panattoni Europe raport sporządziła i wraz z całą dokumentacją przedstawiła wójtowi, a ten wydał decyzję środowiskową. Jej uzyskanie otwiera firmie drogę do wystąpienia do starosty o pozwolenie na budowę magazynów. Te mogą powstać - według deklaracji inwestora - nawet w pół roku.  

Fot. Panattoni Europe

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Rynku
Brawo! Gmina swoją decyzją "tylko" o 1,5 roku przedłużyła procedurę. Nie ma to jak otwarość na inwestorów. W tym czasie stal podrożała o 100%. Inwestor wyda kilka milionów więcej, ale co to obchodzi urzędników.
Kubuś
Rynku.Na biednego nie trafiło .Zaoszczędza na wykonawcach z Bangladeszu za 1$ dziennie.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org