REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Czwórka" będzie miała ogród!

Miasto

I to nie byle jaki - bo sensoryczny! Do tego łąka kwietna, hotelik dla owadów, nowy plac zabaw. Pachnąco i pięknie zapowiada się nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

A wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku, gdy gmina Wyszków usunęła nawierzchnię ze starych szkolnych boisk asfaltowych i zrekultywowała teren. To właśnie w tym miejscu z inicjatywy dyrektor szkoły Ewy Runo powstaje teraz ogród sensoryczny.

- W ogrodzie tym znajdować się będzie ścieżka sensoryczna, otoczona trawami i pachnącymi roślinami. Obok posiano łąkę kwietną, przy której znajdzie się hotelik dla owadów. Wykonano grządki, które będą uprawiane przez uczniów. W mamy planach zakup ławeczek, które staną w ogródku - opowiada Ewa Runo.

Wykonane dotychczas prace były finansowane z budżetu szkoły ze wsparciem sponsorów. W zdobyciu materiałów do ścieżki sensorycznej pomogli szkole: Nadleśnictwo Łochów, PPHU Tartak Import-Export Jerzy Abramczyk, PHU RUNO. Rodzice uczniów SP nr 4 posadzili rośliny wokół ścieżki sensorycznej. Sadzonki roślin ufundował przedsiębiorca, chcący pozostać anonimowym. Prawdopodobnie z budżetu Rady Rodziców zostaną zakupione ławki. Szkoła otrzymała także pieniądze od gminy Wyszków na wykonanie niewielkiego placu zabaw, który powstanie obok ogrodu. Obecnie jest w fazie wykonywania projektu placu.

- Jeśli wszystko będzie przebiegać terminowo, nowy plac zabaw przywita uczniów 1 września - zapowiada dyrektor SP nr 4.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org